18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 20 Ocak 2017 17:21

YENİLEN TAKIMIN İÇİNDE OLMAYI KİMSE İSTEMEZ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

YENİLEN TAKIMIN İÇİNDE OLMAYI KİMSE İSTEMEZ

Didim Belediyespor geçen hafta 60 dakika direnmesine rağmen verilmeyen bir gol, ardından gelen golle maçla olan motivasyonun düşmesi üzerine peşpeşe 2 gol daha yemesi üzerine sahadan üzgün ayrılmış, oyuncular, kafalarında galibiyet için çıktıkları maçtan hayal kırıklığı ile soyunma odasına dönmüşlerdi.

Yarın Oynanacak Aliağa maçı öncesi hem takımın birbiriyle koordinasyon içinde olabilmesi hem de uyum sorununun ortadan kalması amacıyla günde çift antrenmanla sürdürdüğü çalışmalarında antrenör Aydın Yalabık ve Yardımcı antrenör Ayhan yıldız takımın yeni olması, ara transferden sonra farklı takımlardan gelen oyuncuların birbirleriyle uyumunda sorun yaşandığını bu hafta antren programında hem fizik ve kondisyon çalışmasının yanı sıra moral ve motivasyon çalışmasını da birlikte yürüttüklerini söyledi.

Antrenör Aydın Yalabık, Takım’ı ilk yarının sonunda aldıktan sonra eski takımdan 4 kişi ve yeni transferlerle  bir hafta çalışarak çıktıkları Çine maçında morallerin bozuk olduğunu söyledi. “Maçın ilk 60 dakikasında Çine’nin yalnızca bir atak yapabildiğini onun dışında ilk yarıyı sahadan golsüz olsa da üstün ayrıldıklarını ancak ikinci yarının ilk çeyreğinde yapılan bir hatadan dolayı golle tanışan Çine’nin moralinin yükselmesi,  Didim Belediyespor’un motivasyonun düşmesine sebep oldu, bir biriyle çok uyum çalışması yapamayan takımında ardından 2 gol yemesiyle sahayı üzgün ve mahcup terk ettiklerini buna   kendisinin ve futbolcularının çok üzüldüğünü söyledi. Biz tüm maçlarımıza yenmek için çıkıyoruz, kimse yenilen bir takımın içinde olmak istemez, Aliağa’dan mutlaka puanla dönmek istiyoruz.” Dedi

Aydın Derbisi olacak Karpuzlu Söke maçının da bu hafta oynanacağını dolayısıyla bu haftanın önemli olduğunu söyleyen Didim Belediyespor Kulüp Başkanı Bedri Altıntaş, Çine yenilgisinin kendisini çok üzdüğünü söyledi. Yaptıkları transferler ve yeni yönetimin güçlü bir Didim takımı yaratmak için çabalamalarına rağmen  şanssız bir hafta oldu. Transferlerimize takımın Çine’yi yeneceğine o kadar çok inanmıştık ki resmen şoke olduk. Eksiklerimiz gördük, taktik hatalarımı fark ettik, teknik ekiple bunların düzeltilmesi yönündeki izlenimlerimiz paylaştık ve hafta başından beri tüm antrenmanlarını yönetim olarak takip ediyoruz, bu hem takımın ve oyuncularımızı yanında olduğumuz göstermek hem de moral desteği amacıyla günlerimiz stadyumda geçirmeye başladık. Aliağa maçında puanla döneceğimize inanıyorum” Dedi.

 

Yardımcı antrenör Ayhan Yıldız’da “hafta başında ilk antrenmanla birlikte maçın değerlendirmesini yaptık, futbolcuların oyun içindeki hareketlerini videolarla izlediklerin, farklı takımlardan ve farklı antrenman disiplininden gelmiş sporcuların 1 haftalık beraber çalışmalarının ardından çıktıkları maçta fizik üstünlüğünü elde tuttuklarını ancak skor tabelasına ve puan tablosuna gol yazdırmayınca haftaya moralsiz başladık. Ancak Aliağa deplasmanında puanla dönmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü