22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazar, 22 Ocak 2017 20:18

“FUAR GEZİMİZ UFKUMUZU AÇTI”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“FUAR GEZİMİZ UFKUMUZU AÇTI”

Didim Ziraat Odası üyelerini 19-22 Ocak günlerinde İzmir Fuar Alanında düzenlenen ve Türkiye’nin en kapsamlı Tarım ve Hayvancılık fuarına götürdü.

Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir  bu sene 12. Düzenlenen fuara Didim Belediyesi’nin ve mahalle muhtarlarının desteğiyle  üyelerimizi fuara götürdük,  fuar sonrası değerlendirmede ve üyelerimizle yaptığımız  sohbetlerden anladığım kadarıyla çok faydalı bir gezi oldu” dedi. .

Gökdemir; “Fuar alanında güzel bir organizasyonlar hem uygulamaları hem de birebir bilgilerle yeni teknoloji ürünlerin yanı sıra geleneksel yöntemlerin dışında çiftçilik yapmak isteyenlere her türlü teknik nereden ve nasıl edinebileceğimiz de öğrendik.

Özellikle genç çiftçilerimiz götürmek istedik. Çünkü hayallerindeki çiftçilik modeli geleneksel babadan görme yönetmelerle ve aletlerle değil yeni teknoloji ile de tanıştırmak istedik. Hem ufukları açıldı, hem de  diğer çiftçilerin neleri nasıl yapabildiklerini alacakları veya almayı düşündükleri zirai alet veya yapmak istediği ziraatla ilgili aydınlatıcı bilgiler aldık. Süt ve Sütçülükten Hayvancılıktaki kullanılan yöntemler ve teknolojiler, Arıcılıktaki modernizasyonu, Zeytincilikte farklı toplama aletlerini tanıdık.” Dedi.

 

Didim Ziraat Odası Başkanı Gökdemir;   Fuarların  faydalı birer iş gezisine dönüşmesinden memnun olduklarını geçtiğimiz gün Fevzipaşa Mahallesinde Zeytincilerle ilgili Aydın Tarım İl Müdürlüğü çalışmasının bir benzerini kendilerini de   Zeytin Festivalleriyle çiftçiye anlattıklarını  ve markalaşma çalışmasının çok önemli olduğunu  Didim’de zeytincilik yapan üyelerinin  her geçen gün daha bilinçli hale geldiğini  belirtti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü