20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 23 Ocak 2017 16:52

AKBÜK’DEKİ TÜM DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ REFERANDUM İÇİN KOLLARI SIVADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

AKBÜK’DEKİ TÜM DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ

REFERANDUM İÇİN KOLLARI SIVADI

 

Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin Akbük şubeleri ile Akbük Kültür ve Çevre Derneği Anayasa referandumu çalışmaları için bir araya geldi ve ortak ilke ve programı üzerinde anlaştı.

Çalışmalarına hemen başlayan ortak platform, çalışma ilkelerini şöyle açıkladılar:

- Çalışmalarımızın temel hedefi demokrasidir… Özgürlüklerin korunmasıdır. Hukukun üstünlüğü ve hukuk devletinin korunmasıdır. Cumhuriyetimizin temel değerlerinden ödün verilmemesidir.

- Çalışmalarımız şu partiye karşı, öteki partinin yanında ya da şemsiyesi altında değildir. Çünkü mesele parti çıkarları değil, demokrasinin korunmasıdır. Vatan savunmasıdır. Vatandaş inisiyatifidir.

- Doğal olarak aynı yönde mücadele veren her türlü kitle örgütü ile ortak çalışma sürdürülebilir. Ama… Hedefimizin temelinde –istisnasız- her siyasi partinin tabanında yer alan yurtsever halk kitleleridir. Parti bayrağı ile işimiz yoktur. Partilerin tabanlarında yer alan yurttaşlarımızla gönül, düşünce ve bilinç beraberliğimiz vardır.

- Dileğimiz tüm yurtta benzer çalışmaların bir an önce [ve hemen şimdi] vakit kaybetmeden, güneş tümüyle batmadan başlatılmasıdır.

- Tüm Akbüklüleri çalışmalarımıza ortak olmaya çağırıyor; ortaya koyduğumuz temel ilkelerin tüm yurttaşlarımız tarafından benimsenmesini ve… sorgulanarak geliştirilmesini diliyoruz.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü