22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 24 Ocak 2017 16:55

DÜNYA BU MAKİNEYİ KONUŞACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

DÜNYA BU MAKİNEYİ KONUŞACAK

Didim de mobilyacıların işini kolaylaştıracak ve bir çok ihtiyacı karşılayacak makine özgün olarak tasarlandı.

Filiz Mobilya atölyesinin kendi ihtiyacından doğan  işlem görmüş modüler mobilyalar veya kapı pencere gibi doğramaları istenilen kalitede boyayabilecek bir makine özel olarak tasarlanıp hizmet vermeye başladı.

Makine mühendisi Mehmet Vural’ın teknik bilgisi, Mansur Bilis’in iş tecrübesinin birleşerek ürettikleri dünyada başka örneği olmayan  boya makinesi bir saat içinde 105 cm eninde 109 m2 malzemeyi boyayıp teslim edecek kapasitede çalışabiliyor, yine benzer cihazlarda püskürtülen boyaların suda toplanmasına rağmen  yapılan bu makinede fanlar yardımıyla emilen boya partikülleri doğaya atılmadan bir merkezde toplanabilme özelliğine sahip.

10 mm’den 75 mm kadar her türlü levha malzemeyi boyayabilecek özellikteki makine 8 saatte 450 kapıyı boyayıp teslim edebilecek kapasitede çalışabiliyor.

Nevşehirli Mühendis Mehmet Vural İle Manisalı işadamı Mansur Bilisin memleketlerinden esinlenerek NEMA 1050 adı verilen makine için siparişler alınmaya bile başlanmış.

Püskürtülen boyanın bant üzerinde birikmemesi ve kayar bant üzerinde parçacık dökülmesi halinde  kendiliğinden temizlik yaparak kaliteli boya yapabilen cihaz Didim’de sanayi çarşısında Filiz Mobilyanın kendi ihtiyacını gidereceği gibi istenmesi hainde diğer mobilyacılarında ihtiyaçlarını giderebilecek.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ile Didim Esnaf Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu’un ve 75 yıl Sanayi Sitesindeki bir çok mobilyacı esnafın açılışına katıldığı yeni işyeri için Filiz Mobilya sahibi Mansur Bilis, bir hayalim vardı onu gerçekleştirdim. Mühendis arkadaşım Mehmet Vural’a hayalimdeki  düzeneği tarif ettim, onun mühendislik bilgisi ile benim iş tecrübemi bir araya getirerek  işyerimizde %100 kendi tasarımımız olan bu  iş makinesini  Didim’e kazandırdık.

Bunun gibi işlem gören başka makineler olsa da bizim ürettiğimiz makinede malzeme tezgâhtan girdikten sonra toz yapışmayacak olan %60 kurtulmuş olarak çıkıyor, istenildiğinde 210 enine çıkartılabilecek modelinde 109 m2/saat olan kapasite 300 m2/saat’e çıkartılabilecek şekilde tasarlandı. Bugünden itibaren kendi ürettiğimiz modüler mobilyaları ya da kapı pencere veya her türlü malzemeyi malzeme özelliğine göre boya tercihiyle kaplayarak kulanıma sunacağız. Allah utandırmasın

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü