20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 24 Ocak 2017 17:02

BAL Ligi, Zehir Gibi

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BAL Ligi, Zehir Gibi

Bölgesel amatör Lig 8. Gurupta,  15. Haftada da kötü gidişatı durduramayan Didim Belediyespor, Aliağa'-dan 2 golle yenik ayrıl-dı.  

15. Hafta karşı-laşmasında sahasında Didim Belediyespor'u ağırlayan  Aliağa FK,  28. dakikada Cengiz'in ve 66.dakikada Sadul-lah'ın attığı gollerle Di-dim'den 3 puan alarak sahadan mutlu ayrıldı.

Mavi Didim Gaze-tesi Spor Servisi olarak, BAL'da  Aydın grubu-nun kalmanın önemli maçlarından olan Söke, Karpuzlu maçını izle-dik. Her iki takımında vasat oyun çıkardığı maç da,  90. dakikada eski Didim Belediye-sporlu Rıza Bulut’un kazandırdığı penaltıyı yine Rıza Bulut tara-fından gole çevrilme-siyle, Sökespor'un şampiyonluğa giden yolda önemli bir maçı

1-0 galibiyetle bitirmeyi bildi.

Sökespor’un şampiyonluk yolunda liderliğe devam etmesi ve Karpuzluspor’un da Didim Belediyespor ile arasındaki puan farkının açılmaması açısından çok önemli bir skordu.

Bu yıl Aydın grubundan BAL liginden 2 takım sezon sonunda bir alt lige düşecek. Ancak Sökespor'un şampiyon olması halinde,  Aydın grubundan 2 takım yerine, tek takımın düşecek. Sökespor’un şampiyon olması küme düşme mücadelesi veren takımlar için önemli.

 

Matematiksel olarak  ligde kalma şansımız devam etse de. Didim Belediyespor’un aldığı malubiyetler her hafta biraz daha işini zora sokuyor.

Didim Belediyespor, yeni yönetimiyle, yeni transferleriyle, yeni hocasıyla  üçüncü maçında, kendi sahasında önümüzdeki hafta Demirten Yeşilköyspor ile oynayacağı maçta, kötü gidişata son verip, galip gelmek zorunda.

Didim Belediyespor için, Didim için, tüm spor severlerin pazar günü maça gelip destek vermesi, bu zor günlerde Didim Belediyespor ‘u yalnız bırak-maması, yanında olması, desteğini eksik etmemesi gerekiyor.

 

Haber : Ergun Korkmaz

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü