17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 26 Ocak 2017 15:17

DAHOT 3. Kez Festival Düzenliyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DAHOT 3. Kez Festival Düzenliyor

Didim Halk Oyunları Topluluğu bu yıl 3.sünü düzenleyecekleri Çocuk festivali için çalışmalara başladı.

20-24 Nisan tarihleri arasında  Didim Belediyesi ile ortaklaşa düzenleyecekleri festival için uluslararası folklor gurupları ve ülke içindeki Halkoyunları ekiplerine davet gönderen DAHOT geçen sene ülkede yaşanan terör olayları gerekçesiyle sönük geçen 2. Festivalin ardından bu sene her türlü önlemin alınarak yapılmasını planladıkları festivale 15 Marta kadar başvuru süresi koydu.

Didim Belediyesi ve Kültür Bakanlığının desteği ile çeşitli festivallere giden ya da yurtiçi etkinliklere katılan DAHOT, Küçükler, Yıldızlar ve Yetişkinler olarak ekiplerin çalışmalarını sürdürüyor.

Geçen Hafta yaptığı seçimle güven de tazeleyen Dernek Başkanı İlyas Aydur, Festival hakkında şu bilgileri verdi.

23 Nisan'ın Çocuklara armağan edilmiş, dünyadaki tek bayram olması nedeniyle önemli bir gündür, çeşitli Dans, müzik, kostümlerle çocukları bir araya getirmek istiyoruz. Katılımcıların yeni insanlarla tanışıp, ilişki kurması ve aynı zamanda Didim’in tanıtılması ve güzelliklerini görülmesi imkanı sağlanıyor.

Festivalimiz Yurtiçi ve yurt dışı guruplara açık bir festival olacak. Festivali düzenlememizdeki ana fikir çocukların ve ailelerin gelecekte uluslararası diyalog ve işbirliği ne hazırlıklı olunması ve çocuk yaşta farklı insanlarla dostluklar kurarak dünya barışına katkı sağlanmak olarak belirtti.

 

Bu yıl içerisinde şu ana kadar programa aldıkları festivallerden iki tanesi yurt dışı festival olması neden ile önemli olduğunu söyledi. Haziran ayı içerisinde Makedonya’da Üsküp’e, 12 Agustos’ta da Yunanistan Samos’a gidecekleri netleşti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü