22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 28 Ocak 2017 13:36

“TELEFONLA GÖREVDEN ALINIYORLAR!..”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“TELEFONLA GÖREVDEN ALINIYORLAR!..”

OHAL Yasasından sonra yayınlanan kanun hükmünde kararnameler dayanak gösterilerek KESK’e bağlı sendik üyeleri hakkında görevden alma ve ihraç işlemler yapılmasına Didim öğretmenime dokunma platformu adına emekli öğretmen ve aynı zamanda öğrenci velisi de olan  Asaf Pınarbaşı bir basın açıklaması ile Didim’deki görevden almaları kınadı.

Pınarbaşı açıklamasına; “ Bilindiği gibi Didim, Aydın'ın en küçük ilçelerinden birisidir. Ancak son zamanlarda yaşadığımız olaylara baktığımızda, pek çok metropolde yaşanmayan olaylar yaşanmaktadır. “ diyerek başladı.

Açıklamanın devamında; “ Ülke genelinde öğretmenler üzerinde baskı olduğu doğrudur. Şimdiye dek binlerce öğretmen açığa alındı vs. Ancak bugüne kadar pek çoğu görevlerine iade edildi.

İlimizde , pek çok ilçede soruşturma açılmış olmasına rağmen, ilçemiz dışında açığa alınan öğretmen hemen hemen olmadı. İlçemizde ise daha önce görevden alınan öğretmenler göreve iade edilmediği gibi, yeni yeni görevden alınmalar yaşanmaktadır. Daha bir kaç gün önce yine iki öğretmen ( karı-koca) açığa alınmıştır. Üstelik açığa alınan kadın öğretmen hamiledir ve yakın zamanda ikiz çocuk beklemektedir.

Değerli kamuoyu, peki ilçemizin özelliği nedir ki bütün bunlar yaşanmaktadır. Öğretmenler niçin bu kadar rahatsız edilmektedir? Hem de bir telefonla 'işinize son verildi' ifadesi veya cep telefonlarına gelen mesajlarla işlerine son verilmektedir.

Tüm bu yaşananlar bizlere göstermektedir ki, Didim'de özellikle öğretmenlerle uğraşan birileri vardır. Ülkemizde, diğer yerlerde açığa alınan öğretmenler dahil işlerine iade edilirken, Didim’deki öğretmenlerin bırakın işlerine iade edilmeyi, yeni yeni açığa alınmalarını başka türlü izah etmek mümkün değildir” dedi

Öğretmenine Dokunma Platformu olarak  yapılan açıklamanın sonunda şöyle denildi. “Değerli kamuoyu, şu bilinmelidir ki; makam-mevki, koltuk kimse için sonsuza dek kalıcı değildir. Bugün öğretmenlerimize bu muameleyi layık görenlerin yarın açığa çıkması ve hesap vermesi olasıdır. Ülkemiz böyle kalacak değildir. Ülkemizde barış ve demokrasi ortamı oluştuğunda zalimler ve onlara yardakçılık yapanlar hukuk önünde hesap vermekten kaçamayacaklardır. Hiç kimsenin yaptığı yanına kalmaz. Ben şahsen o günlerin uzakta olmadığına inanıyorum.”

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü