20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 30 Ocak 2017 17:36

CEMEVİNDE AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CEMEVİNDE AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

Didim Cemevi  Kadın Kolları toplantıları devam ederken zaman zaman farklı konularda bilgilendirme toplantıları da sürüyor.

Cemeevi Kadın kolları Başkanı Şehriban karakış başkanlığında biraya gelen Didimli kadınlara yapılacak olan Referandumda neden hayır denilmesi gerektiği ve muhtemel provokasyonlara gelinmemesi tavsiyesinde bulundu.

Hayır demenin  bir zorunluluk olduğunu belirtilen toplantıda geçmiş referandumlardan deneyimler ve komşu ilişkilerinde nasıl  davranılması gerektiği de örnekleriyle anlatılan toplantının ardından Didim Cemevi’nin halen devem eden 7’den 77’ye Semah çalışmalarına katılmak isteyenler içinde duyuru yapıldı.

Kadın kolları toplantısının ardından Diş hekimi Melih Sürmeli’de ağız ve diş sağlığı üzerine salona geldi.  Diş hekimi Sürtmeli diş ve ağız sağlığında dikkatli, davranmak ve hastalığına yakalanmamak için önleyici tedbirler almanın tedaviden daha ucuz olduğunu belirtti ve diş eti sağlığının diş sağlığından  daha önemli olduğunu Diş eti tedavisinin hem uzun hem pahalı hem de zor ve geri dönülmez kayıplara yol açabileceğini  anlattı.

Uygulamalı olarak ağız diş ve dil fırçalamanın ağız bakımındaki önemini ve nasıl yapılması gerektiğini de anlattı.

Çocukluktan gelen diş hekiminden korkmadan kaynaklı olarak tedavi olmaktan ya da muayene olmaktan çekinmenin ülkemizdeki ağzı ve diş sağlığında gecikmelere neden olduğunu  söyleyen Sürmeli, tedavi ya da müdahale için değilse bile bir diş hekimiyle sohbet etmelerini böylece korkuları yenebileceklerini söyledi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü