14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 30 Ocak 2017 17:39

TURİZM GÜNEŞİ NERDE SAKLI BİLİYORUM

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TURİZM GÜNEŞİ NERDE SAKLI BİLİYORUM

Türk turizminin duayenlerinden ve geçtiğimiz yıl Didim Belediye Meclis tarafından fahri hemşehrimiz kabul edilen Hüseyin Baraner EMİTT 2017 fuarında verdiği röportajla Türk turizmini değerlendirdi.

Baraner bu yıl  tüm çalışanlara rağmen kötü gidişe dur diyemediklerini  ancak  turizm konusunda donanımı bir  sektör olunduğunu,  belirti ve zor bir yıl olacak, bunu donanımımız ve becerilerimizle birleştirerek avantaja çevirebiliriz.

Turizm barışçıl ve duygusal bir sektördür, biz bunu bilerek kurduğumuz ilişkilerden dolayı çok çabuk kendisin rehabilite  eden bir sektör olan turizmden karlı çıkabiliriz, ancak kopyalanabilir  hizmet ve sunum özelliği olmasından dolayı turisti çağırırken güvenli bir ülke imajı oluşturabilirsek bundan sonraki fuarlarda rezervasyonlarla dönebiliriz.

Fahri  hemşehrimiz  Baraner “1 Şubattaki ITF fuarında özellikle 3 Şubat günü Antalya Day  organizasyonu ile Türkiye’yi konuşturacağız,  sektörün içinde 40. Yılını tamamlayan birisi olarak Güneşin nerde saklı olduğunu biliyorum, rüzgarı da hissedebiliyorum tüm düşüncem Türkiye turizmine katkı nasıl sağlanır sabah akşam bunu düşünüyorum.  3 milyon insan bu sektörde çalışıyor, dolayısıyla 9 milyon insana temas ediyorsunuz, turizm işi rekabet işi olmasının yanı sıra misafirperverlik ve hizmet sunumumuzla belli bir misafir potansiyelimiz zaten var bunu mutlu barışçıl bir ülke  halinde sunabilirsek eminin bu sorunu atlatabiliriz. Ben 2017 yılından umutluyum. Avrupa ile ilgili sıkıntılarımızı heyet halinde ziyaretlerle ve basında güzel bir iki haber rezervasyonlarımızı anında artırır. En güçlü  turizm paketi olan bir ülke olmamıza rağmen pazarlama sıkıntımız var ancak ben yine de umutlu olmak istiyorum” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü