19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 01 Şubat 2017 16:51

AYDINLILAR DERNEĞİ’NDE ATABAY’A ZİYARET

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AYDINLILAR DERNEĞİ’NDE ATABAY’A ZİYARET

Ankara Aydınlılar Derneği Belediye Başkanı Deniz Atabay’ı Makamında ziyaret etti.

Dernek Genel Başkanı Halil Apaydın, ve Yönetim Kurulu üyeleri, Menderes Payze, Aziz Azman, Nail Cesur ve Cahit Yağcı’nın da katıldığı ziyarette,1992 yılında kurulan derneğin başka şehirlerdeki derneklerle birleşip Aydınlı Dernekler Federasyonu haline gelmeyi planladıklarını açıklayan  başkan Apaydın, Ankara’da dernek olarak düzenledikleri zeybek kursunda 702 kişi ile açık alanda Guinness rekorlar kitabına girdiklerini belirtti ve bu rekoru daha yüksek sayılarla yeniden kırmayı hedeflediklerini belirtti.

Ankara’da bürokrasi içinde bir çok Aydınlı ile iletişim halinde olduklarını  dolayısıyla Ankara’da Aydın için yapılabilecek işlerde yardımcı olmaktan guru duyacakları belirten dernek üyeleri,  önümüzdeki aylarda Ankara’da Aydın günleri düzenleyeceklerini Didim’in tanıtımı için bu  günlerde yan yana olmak istediklerini de belirttiler.

Didim’de Ticaret Odası’nı da ziyaret ettiklerini belirten dernek başkanı  Yönetim kurulundaki birçok üyenin Didim’de  ev sahibi de olduğunu belirten  Dernek Başkanı Halil Apaydın,  Didim’in Aydın’ın sevilen ilçesi olması dolayısıyla özel kabul ettiklerini de belirtti. Dernek üyelerinin telefonları ve adres bilgilerinin kendilerinde olduğunu Ankara’da bürokrasi içinde yardımcı olabileceklerini  belirttiler.

 

Belediye Başkanı Deniz Atabay yeni seçildiklerini öğrendiği yönetime başarılar dilerken, yıl içerisinde yapılacak festival ve etkinliklerde mutlaka derneği haberdar edeceklerini, Ankara ziyaretleri sırasında derneği ziyaret edeceğini ve dernek üyeleri ile mutlaka irtibatta olacaklarını belirtti ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü