20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 01 Şubat 2017 16:52

KEDİ EVLERİ YERLERİNE KONULUYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KEDİ EVLERİ YERLERİNE KONULUYOR

Didim Rotaract Derneği seçiminin ardından yapılan açıklama ile yeni dönemde projelerinin sokak hayvanları yararına üretilecek projeler olduğunu açıklamışlardı. Bu açıklamanın ardından  20 Ekim günü Doğukan Manço’nun katıldığı Didim Tren Patiserie’de yapılan performans gecesiyle de Didim de kedi evleri yapılması kararı alınmıştı.

Bu kararın ardından projelendirilen ve Didim Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü ile koordineli olarak tespit ettikleri bölgelere 5 tane kedi evi yerleştirilmesine dün itibariyle başlandı.

Rotaract Başkanı Çiğdem Karakaya ; “ Belediye Başkanı Deniz Atabay’ında desteği ve hayvanseverlerin duyarlılığı ile projelendirdiğimiz ve bugün Yunuslu Parkla birlikte, Yazarlar Parkı, Ozanlar Parkı, PTT  karşısındaki Parka ve Avcılar Çukuru’ndaki parklara konulacak bu evlerde kedilerin bakım ve beslenme işini de yine o bölgede yaşayan Rotary üyeleri ya da Rotaract üyesi gençler karşılayacak. Temmuz ayı sonuna kadar her kedi evi için bir gönüllünün bu evleri  temizlik ve besleme gönüllüsü olarak çalışacak ve her bir ev için aylık ortalama 15 kg kadar mamanın kullanılacağını tahmin ediyoruz daha fazla ihtiyaç olursa yine gönüllülük esasına göre karşılayacağız.” Dedi.

Karakaya, Rotaract’ların  Didim sokak Hayvanları barınağının acil ihtiyaçlarında da yardım ettiği belirtti ve barınak veterinerinden edinilen bilgiler doğrultusunda buraya da gıda veya ihtiyaç duyulan tıbbi  malzeme ve araç gereçleri de karşılayacaklarını belirtti.

 

Altınkum Yunuslu Parka yerleştirilen kedi evine gelen Rotaract’lar ve Belediye Başkanı Deniz Atabay, bunun bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu şimdi 5 tane olarak yerleştirilen bu kedi evlerinin bir çok ilçedeki düzenlemeden daha iyi olduğunu bunun çoğaltılması gerektiğini söyledi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü