19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 02 Şubat 2017 16:25

“DİDİM’İ FESTİVALLERLE DOLDURACAĞIZ”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay EMİTT Fuarını değerlendirdi

“DİDİM’İ FESTİVALLERLE DOLDURACAĞIZ”

Geçtiğimiz hafta sonu sona eren ve Didim’in de stant kurduğu fuar sonrası değerlendirme yapan Başkan Atabay, Rus uçağının düşmesiyle başlayan  turizmdeki kötü gidişin ve Türkiye’nin adının  Avrupa basınında terör ve savaşla birlikte anılması turizm tercihlerine yansıdığını söyledi.

EMİTT Fuarında az sayıya yabancı acente temsilcisinin olmasının dikkatini çektiğini söyleyen Başkan Didim’in yerli turizme yönelik çalışmalar ve festivallerle bu gidişatın geriye çevrilmesine çabalayacaklarını belirtti.

Festivallerin geliştirilmesi ve ilgi çekmesi için çeşitli eklemeler yapacaklarını belirten Atabay, “bu sene RockFest ve Triatlon yarışları ile beraber katılımcıların çoğalması ve Türkiye çapında organizasyonlarla Didim’in adının duyurulmasına gayret edeceklerini” söyledi.

Didim’in adının farklı platformlarda geçirmeye özen gösterdikleri belirten Başkan Atabay “şu anda Matematik bölümü olan tüm üniversitelerde hala bizim yaptığımız Tales Matematik festivali konuşuluyor.  Matematikçiler bizzat kendileri bizim senelerdir yapmayı planlayıp yapamadığımız bir  organizasyonu siz yaptınız, diyorlar. Thales’in bu yıl Felsefi kişiliğini uluslararası bir organizasyon haline getirmeye çalışıyoruz. Bu büyük bir kazanım.

Kutsal yol yürüyüşünü ulusal hale getirip geçen sene 1000 kişiyle yürüğümüz yolu bu sen 3000 den fazla kişiyle yürüyebileceğimiz düşünüyoruz, ve aynı günlere denk getirdiğimiz Triatlon yarışmalarını  Triatlon federasyonu ile birlikte Türkiye Şampiyonası ayaklarından birisini burada yapacağız, Vegan Festivalinin yankıları daha şimdiden başladı. Yöresel lezzetlerin ve yöresel tariflerin bulunduğu bir   kitap yayına hazırı hale getirildi.

Bunları önemsiyorum ve Dünyanın resmi ilk Vegan Dostu  Şehir olmak küçümsenmeyecek bir şekilde Didim’i tanıtacak, bir çok ünlü isim festivalde programlarına denk gelirse Didim’de olmayı planladıklarını biliyorum.

Zeytinli’de yapılan Rock Fest’te 5 gün süren 70 tane sanatçı sahne alması planlanan festivalin yarattığı etki bize Didim için neden olmasın fikrini verdi. Bu yıl bunu yaparak bölgenin bilinen RockFesti olmayı planlıyoruz.  Tüm bunların yanında geleneksel hale gelmiş olan Yazarlar Buluşması ve Barış Şenlikleri’yle de Didim’e farklı kesimleri getirip adını duyurmak gerekliliğine inanıyorum” dedi.

Zaman zaman özel organizasyonlarla da kalabalık gurupların geleceğini de biliyorum, krizi ufak sıyrıklarla atlatacağımız umuyorum diyen Atabay; ” Turizmden gelen bir kişi olarak yurt dışı fuarlarına mutlaka gitmeli Didim’in adını  ulaşabildiğimiz her yerde göstermeli duyurmalıyız” dedi.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü