17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 03 Şubat 2017 16:02

5 YILDIZLI TİCARET ODASI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

5 YILDIZLI TİCARET ODASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ (TOBB)nin 15 yıl önce başlattığı Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, 2016 yılında gerçekleştirilen çalışmalardan sonra Didim Ticaret Odasının da içinde bulunduğu 24 Oda/Borsa akreditasyon statüsü kazandı.

Didim Ticaret Oda sının akredite edilen 250 odasına girmesini sağlayan Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, hedeflerinin 365 Oda/Borsanın Akreditasyon Standardını uygular hale gelmesi olduğunu söyledi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların 5 yıldızlı hizmet sunarak üyelerine yol açtıklarını ve özel sektörün öncüsü olmaya devam ettiklerini söyledi.

Akredite oda statüsü kazanan ve akreditasyon belgesini yenileyen oda ve borsaları tebrik eden Hisarcıklıoğlu, “24 Oda ve Borsamız daha akredite olarak sunduğu kaliteli hizmeti tescilledi. 52 Oda ve Borsamız da hizmette sınır tanımadığını yeniden kanıtladı” şeklinde konuştu.

Kurumsallaşma serüveninde Akredite Oda/Borsaların marka değerinin her geçen gün daha üst seviyelere taşındığını belirten Hisarcıklıoğlu, “Benim Oda ve Borsalarım; yerelde ürettiği projeleriyle, yaptığı inovasyon çalışmalarıyla ve etkin paydaş yönetimiyle bulunduğu ilin ve ilçenin kalkınmasında baş aktör olmaya devam ediyor. Hedefimiz 365 Oda ve Borsamızın Akreditasyon Standardını uygular hale gelmesi” dedi.

Akredite Oda/Borsa nedir?

Akreditasyon Sürecine başlayan Oda/Borsalar; Akreditasyon Standardını oluşturan Yönetim ve Oda/Borsa Mevzuatı, Mali Yönetim, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Planlaması ve Yönetimi, Haberleşme ve Yayınlar, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı, Üye İlişkileri, Kalite, İletişim Ağı, Politika ve Temsil, Bilgi, Danışmanlık ve Destek, İş Geliştirme ve Eğitim, Uluslararası Ticaret, Borsacılık Faaliyetleri başlıkları altındaki 103 kriterden bağımsız denetçi kuruluşlarca denetlenerek akreditasyon statüsü kazanabiliyor.

Akredite Oda/Borsalar da söz konusu kriterlerden her üç yılda bir yeniden denetlenerek sürdürülebilir ve kaliteli hizmet sunma noktasında performans ölçümüne tabi tutuluyor.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü