19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 06 Şubat 2017 16:34

KOOPERATİF GENEL KURULU PAZAR GÜNÜ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KOOPERATİF GENEL KURULU PAZAR GÜNÜ

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin 2016 yılı Olağan Genel Kurulu hafta sonunda yapılacak.

 

Başkanı Ali İhsan Kubaliç olan Kooperatifin seçildikten sonra 3 yıl yapılan Mali Genel Kurulda üyeler kooperatif yönetimin çalışmalarını denetleyip yıllık faaliyetleri görebilecekler.

12 Şubat 2017 tarihinde Pazar günü saat 12: 00 ’ da Didim Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi Toplantı Salonu adresinde yapılacak genel kurulda 13 gündem maddesi var.

Gündem şöyle : Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklâl marşı, Genel Kurul Başkanlık Divanının seçilmesi, Yönetim Kurulu Yıllık Çalışma Raporu ve Denetim Kurulu Raporunun okunması. 2016 yılı Bilânço ve gelir gider tablolarının okunması, Okunan raporların ve hesapların müzakere edilerek kabul veya reddi hakkında karar alınması, 2016 yılında yapılan muhtelif 14.720,00.-TL. yardımın kararının  alınması. Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı ibrası, 2017 Yılı Tahmini Bütçesinin görüşülerek karara bağlanması,  Yönetim Kurulu üyeleri ile denetim kurulu üyelerinin aylık ücret huzur hakları ile yolluklarının belirlenmesi ve görüşülmesi.  Kooperatif ana sözleşmesinin 66. ıncı maddesi değişikliğinin görüşülmesi. Dilek ve Temenniler, Kapanış.

Kooperatif Başkanı Ali İhsan Kubaliç genel kurul öncesi faaliyet raporunu detaylı incelemek isteyen üyelerin 10 Ocak Cuma günü saat 17.’ye kadar kooperatif binasına gelerek inceleyebileceğini, ayrıca Genel Kurula kendisi katılamayıp vekaletle katılabilecek olan üyelerinde kurallara uygun vekalet vermeleri için Kooperatiften bilgi alabilecekleri belirtti.

Başkan olduğu dönemle ilgili değerlendirmesinde Didim esnafı Kooperatifine kendi bakası gibi güvenip sahip çıkmıştır, tümüne saygılar sunuyoruz, gösterdikleri duyarlılığa da ayrıca teşekkür ediyorum.

Üyelerimizden Pazar günü yapılacak genel kurula çoğunluk sağlayacak sayıya ulaşarak ikinci bir masraf yaptırmamaları konusunda  hassasiyet beklediğini belirtti.

Didim esnafının kendini geliştirmesi işini büyütmesi ya da zaman zaman içine düştüğü sıkıntılardan kurtulabilmesi için kurallar çerçevesinde destek verebildikleri belirten Başkan İhsan Kubaliç, halen kredi ödemesi devam ederken ödeme zorluğunda düşen üyelerimizin hiç ödememek yerine odamıza gelerek  diğer imkanlar nelerdir diye bilgi almasını istiyoruz. Biz esnafı zor durumda bırakan bir kurum değil aksine destek olmak isteyen bir kurumuz.

Genel kurul öncesi tüm üyelerimize açık olan denetim kurulu raporumuz inceleyebileceklerini bir daha hatırlatmak isterim ve tüm üyelerimizi Pazar Günü yapılacak genel kurulumuza davet ediyorum, dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü