17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 06 Şubat 2017 16:35

46 SANIKLI FETÖ DİDİM DAVASI 22 MART’TA

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

46 SANIKLI FETÖ DİDİM DAVASI 22 MART’TA

15 Temmuz Darbe girişimin ardından tüm yurtta olduğu gibi Didim’de de operasyonlar yapılmış ve Bazı STK’ların başkanları ile bazı esnaflar ve siyasetçilerde sorgulanmış ve serbest bırakılmışlardı. Enson geçen hafta Milli eğitim Müdürlüğü bünyesindeki bir müdürlükte bir telefon uygulaması olduğu söylenen ByLock kullandığı  iddia edilen bir müdürün tutuklanmasıyla tamamlanan soruşturma mahkeme aşamasına geldi.

Savcılık tarafından aralıklarla süren soruşturmalar sonunda ifadelerden ve itiraflardan oluşan dosya ekleri ile birlikte hazırlanan iddianame Aydın’a gönderilmişti.

Aydın’da kabul edilen iddianame ile  Didim’de 15 temmuzdan buna  bazıları tutuklu 46 sanıklı dava Aydın 2. Ağır ceza  Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddialara göre Didim Ticaret Odası Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan adayının da adının geçtiği  dava  daha sonra göz altına alınanların itirafları ile genişletilmiş ve Didim’de halen devam eden soruşturmalara rağmen 46 sanıklı dava tarihide belli oldu.

46 şüpheli hakkında Aydın Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında sanıklar "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme", "Anayasal düzenini ortadan kaldırmaya teşebbüs etme", "Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" ve "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma" iddiasıyla yargılanacak sanıklar hakkında "Örgüte üye olmadan örgüt adına suç işlemek" suçundan 5 yıldan 10'ar yıla kadar hapsi istendiği öğrenildi.

22 Mart 2017 Çarşamba günü, Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesin de başlayacak duruşma öncesi sanıklardan bazılarının kendilerine savunma avukatı bulamadıkları, öğrenilirken, Baro’nun sanıkların talep etmeleri durumunda “suçu ispat edilene kadar herkes suçsuzdur “ilkesinden yola çıkarak avukat görevlendirebileceği de  söylentilerde arasında.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü