18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 09 Şubat 2017 17:01

“CANLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“CANLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Pirsultan Abdal  Kültür Derneği  Alevi derneklerine üye 10 kadar öğretmenin önceki gün yayınlanan KHK ile görevden ihraç edilmesine dikkat çekti ve destek mesajı yayınladı. Didimli 2 öğretmeninde içinde bulunduğu  686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen Alevi kamu çalışanlarının adını açıkladı ve sonuna kadar yanlarındayız mesajı verdi.

10 kadar öğretmenin Cemevi Derneklerine üye oldukları açıklaması yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi, açıklamasında, “KHK ve OHAL zulmüne derhal son verilmesini isteyerek, “Tüm haksız yere işinden ihraç edilen canlarımızın mücadelelerinde son ana kadar yanlarındayız” vurgusunu yaptı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkez’in açıklamasına göre; görevlerinden ihraç edilen Alevi kamu çalışanları şunlar:Songül Tunçdemir– Pir Sultan Abdal Kültür Derneği MYK Üyesi ve Eğitim Sekreteri / Ali Haydar Arıkuşu – Pir Sultan Abdal Kültür Derneği İstanbul Kartal Şube Yöneticisi / Mehmet Akarsubaşı– Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Adana Şube Üst Kurul Delegesi / Aylin Çakı ve Züleyha Çimen-Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bursa Şube üyeleri / Suat Özcan- Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Mamak Şube Üyesi / Ulaş Elmadağ– Alevi Kültür Derneği’nin Nazilli Eski Şube Başkanı / Pınar Ecevitoğlu ve Zeliha Etöz– Alevi Enstitüsü’nden akademisyenler Celal Demirci-Eğitim-Sen Üyesi-Demokratik Alevi Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı ile Didim Cemevi üyesi olan ve ihraç edilen 2 öğretmeninde  adını açıkladı. Bu öğretmenler  “ Barış Bozkır-Öğretmen / Eğitim-Sen Didim Şube Temsilcisi Turgay Elçi.

AKD Genel Başkanı Doğan DEMİR, PSAKD Genel Başkanı Gani KAPLAN, HBVAKV Genel Başkanı Tuncer BAŞ ve MYK üyeleriyle birlikte, KHK ile işlerinden ihraç edilen Alevi yöneticileri haklarını ve tekrar işlerine dönmeleri için eş zamanlı İzmir, Adana, İstanbul ve Ankara'da “Öğretmenime sahip çıkıyorum” basın açıklaması kararını alındı.

Aynı gün Didim Demokrasi Platformu’da Cumhuriyet Meydanında bir basın açıklaması ile Öğretmenine dokunma başlığıyla bir basın açıklaması yapacak. Bununla ilgili  ayrıntılı haberi yarın ki gazetemizde okuyabilirsiniz.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü