19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 09 Şubat 2017 17:03

ADD VARLIK FONU’NU ZİRAAT BANKASI ÖNÜNDE PROTESTO ETTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ADD VARLIK FONU’NU ZİRAAT BANKASI ÖNÜNDE PROTESTO ETTİ

Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi Dün saat 12.30’da Varlık Fonu’na devredilen ziraat Bankası önünde basın açıklaması yaptılar.

Basın Açıklamasına Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu ve Didim Belediye Meclis Üyesi Ali Çağlar, Sevinç Karataş ve CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş’ında katıldığı  basın açıklamasında çok sayıda Didimli ve ADD üyeleri de katıldılar.

Dernek Başkanı Türker Bacaksız Referandumda neden hayır denilmesi gerektiğini başlıklar halinde sordu. “Tek Adam Rejimine Hayır, Parti Devletine Hayır, Meclisin Tasfiyesine Hayır, Sorumsuz Yönetime Hayır, Teslim Alınmış Yargıya Hayır, Ekonomik Krize Hayır, Teröre Hayır, Ortak Değerlerin Tahribine Hayır, Bölünmeye Hayır, Seçilmiş Krallığına Hayır diyerek 10 Madde halinde  açıkladığı açıklamasının ardından Mehter Marşıyla Gelenler, İzmir Marşıyla gider” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi Başknaı Türker Bacaksız  Türk Milletinin 93. Yılda kurduğu  Mill i Varlıkları Talan Edilemez.  Diye başladığı açıklamasında” siyasi İktidarın devlet Düzenini tarumar etmeye devam etmektedir. Bunun Son örneklerinden  biri, Türkiye Varlık Fonu altında  başlatılan  uygulamadır. Bu Durum Cumhuriyet dönemi boyunca  yaratılan Kamu İktisadi  Kuruluşların  satılarak ve borçlanılarak  bu güne getirilen uygulamanın artık sürdürülemez olduğun göstermektedir dedi.

Dünyada benzer varlık fonları gelire sahiptir. Bu şekliyle Türkiye Varlık Fonu herhangi bir gelire  sahip olmadığı bir gerçekte  Borçlanma fonudur. “dedi.

Kamu Bankaları ile Türkiye Petrolleri, Botaş ve PTT olmak üzere  nakit varlığı yüksek kuruluşların fona devredilmesiyle birlikte  Osmanlının çöküşünü hızlandıran  Düyun-u Umumiye dönüş  demektir” de diyen Bacaksız  dedi.           Siyasi İktidarı bu yanlış kararından acilen geri dönmeye çağırıyoruz” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü