24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 09 Şubat 2017 17:38

Didim Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı

Didim Kent Konseyi bir yıllık çalışmalarının değerlendirileceği genel kurulu dün  saat 15.00’de Didim Ticaret Odasında yapıldı..

Divan seçimi yapılarak başlanan genel kurulda, Divan başkanlığına Hatice Gençay Başkanlığa Eyüp Çabuk ve Özlem Basat yazmanlığa seçildi.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan Genel Kurulda Konsey Başkanı Osman Ayyıldız, konsey olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.

Geçtiğimi yıl Haziran ayında yapılan genel kurulda 6 aylık program anlatılmış planlananlar ve hedefler planlanmış ve yapılan çalışmalar değerlendirmeye sunulmuştu.

Ayyıldız Konsey olarak yaptıkları çalışmaları 4 Başlık altında topladı.

Çevre günü etkinlikleri, Zeydim Parkla ilgili çalışmalarda gelinen noktayı, Gönüllülerin Çalışmalarını ve Kadın Meclisi çalışmaları olarak yaptıkları çalışmalarda Didim Belediyesi ile ortaklaşa çocuklara yönelik çevre günü etkinliklerinde yer alarak çocuk yaşta çevre bilinci oluşturulması çalışmalarına katıldıklarını anlattı.

Zeydim Parkta gelinen noktayı da 21 Dönüm bir arazi üzerinde planladıkları ve bu büyüklükteki parkların Büyükşehir yetkisine geçtiği için yapılan projeyi Büyükşehre sunduklarını konuyla ilgili görüşmelerden bu çalışmanın yürütüleceğini öğrendikleri söyledi. Bu alana ilk dikilen ağaçların katledildiği için üzüntü duyduğunu bu projenin hayata geçmesini çok istediklerini belirtti.

Gönüllü çalışma guruplarından özellikle yabancıların yaptıkları çalışmalarda bahseden Osman Ayyıldız öğrencilere yönelik çalışmalarda özellikle sportif faaliyetlerin ele alındığını bu yönde yardım ve destek verdiklerini belirtti. Milli Eğitim Müdürlüğünün yönlendirmesi ile yaptıkları yardımları artık kendilerinin tespit ettiği okullarla birebir görüştüklerini bunlar  arasında Valiler İlköğretim okulunun tuvaletlerini yenilemeyle başlayan çalışmalarına okulların bahçelerine trafik işaret ve levhaları koyarak çocukların günlük hayatta gördükleri trafik işaretlerinin ne anlama geldiğini bilmelerini istediklerini  bununla birlikte  destek bulunabilirse 5 dönümlük bir alana Trafik parkı yapılabileceğini  ancak  bahçelere resimlerle de olsa farkındalık yarattıklarına inandığını belirtti.

Yalıkay Okuluna Cumhuriyet İlköğretim Okullarına  vee Akyeniköy Şehit Soner Turan  ilköğretim okuluna çocuk oyun alanı ve spor alanı ile  sportif faaliyetleri için malzeme yardımı yaptıklarını ve bunları gönüllülerin sahneledikleri tiryatro oyunu ve açtıkları resim sergilerinde satılan ürünlerden elde ettikleriyle yürütüldüğünü, En son planlanan tenis kortu yapılması için bütçe oluşturmaya çalıştıkları ve Milli Eğitim Müdürlüğünü bunun için maddi yardım yaptıkları ve devam edeceklerini belirtti.

100 Aileye verilen Ramazan yardımı ve hasta yatağı yardımlarını reklam yapmadan ve basına duyurmadan yapmayı daha uygun bulduklarını anlattı.

Kent Konseyi Kadın Meclis çalışmalarını da Cemevi Kadın Kollarıyla buluşma, Akköy, Akyeniköy ve Balat’tan 50 kadar yalnız yaşayan kadınla yemekli buluşma ve ardından D-Marin’e  buluşmanın anısına zeytin ağaçı dikildiğini, 25 Kasım kadına Şiddete  karşı Birleşmiş Milletlerin bir projesi olan 10 Aralık’ta kadar süren Turunc tepki etkinliğini tüm kesimlere yayıldığı, ve fast Food’a karşı başlatılan ve 1986 yılından beri sivil bir buluşma olan Slaw Food  anlayışının lokal olarak Didim’de de yürütülebilmesi için Türkiye temsilcisi Nedim Atillanın Didim’e getirilmesi  olarak gösterildi. Ve Didim Kent Konseyi Kadın Meclisine özellikle teşekkür edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde Kent Meclis ve Kent Konseyi oluşumların ilklerinde bulunmuş olan  Talat Yenipazar söz alarak başlattıkları çalışmaların bu kadar değer bulmasına sevindiğini, zeytin ağaçı kesen bir yerel yönetimden zeytin ağacı dikimine önem veren bir hale gelmiş olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü