19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 11 Şubat 2017 13:53

İnsan Kaçakçılığı Jandarma Engeline Takıldı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

İnsan Kaçakçılığı  Jandarma Engeline Takıldı

Didim’de yapılan denetimlerde 61 yabancı uyruklu kişi yurtdışına kaçak yollardan çıkmak isterken yakalandı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı’ndan edinilen bilgiye göre Didim İlçe Jandarma Komutanlığınca; 09 şubat 2017  günü sabah erken saatlerde Denizköy mahallesinde jandarma asayiş timlerince icra edilen devriye faaliyeti esnasında, yol kenarında şüpheli vaziyette park halinde bekleyen bir otobüsün içerisinde yapılan kontrolde 6’sı Eritre uyruklu (1 yetişkin bayan, 4 yetişkin erkek ve 1 kız çocuk), 22’si Pakistan uyruklu, ve 33 Suriye uyruklu (8 yetişkin bayan,17 yetişkin erkek, 3 erkek çocuk ve 5 kız çocuk) olmak üzere toplam 61  yasadışı göçmen kaçak yollardan yurtdışına çıkmak istedikleri anlaşıldı. .

Yasadışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 61 kişiye toplam 152.927 TL idari para cezası uygulandı ve gerekli tebligatlar yapılarak Aydın Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi

Yolculuk ettikleri  otobüsün de icarlık olduğu tespit edildi. Göçmen kaçakçılığında kullanılan otobüsün plaka sorgulamasın da; İstanbul Anadolu 17’nci İcra Dairesi tarafından hacizli, Çorlu Belediyesi Başkanlığı Hukuk İşleri Müdürlüğü tarafından hacizli, Bakırköy 39’uncu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından tedbir ve SGK Pendik Sosyal Güvenlik Merkezi tarafından hacizli olduğu tespit edilmesi üzerine,  araca 2.746 tl trafik cezası uygulandıktan sonra Didim ilçe merkezinde bulunan yediemine teslim edildi.

Aydın İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada yasaların kendisine verdiği görev ve sorumlulukların bir gereği olarak, “Aydın ilinde yasadışı unsurlarla mücadele için gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta ve yasadışı sınır geçiş olayları ile göçmen kaçakçılığına karşı tedbirler aralıksız olarak devam etmektedir” denildi. .

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü