24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 11 Şubat 2017 13:56

VEGAN FEST ERTELENDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

VEGAN FEST ERTELENDİ

Didim Belediyesinin yapmayı planladığı Vegan Vejetaryen Festivali Referandumun yapılacağı güne denk gelmesi sebebiyle  ertelendi.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, “Festivalin  referandumla çakışması nedeniyle festival tarihini ileri bir tarihe erteledik, ancak hangi gün olacağı ile ilgili bilgileri daha sonra paylaşacağız, basılı evrak ve afişlerimizin de bazılarının yenilenmesi gerekecek, yazışma ve davetli  listeleri de ona göre yeniden  ayarlanması gerekecek.  Referandumun Hayır’lara sebep olmasını diliyorum,  Biz festivali erteleyebiliriz ancak ülkenin ertelemelere çok fazla sabrı yok, barış ve huzur dolu bir ülkede yaşamaya devam etmek istiyoruz” dedi.

YSK: Referandum 16 Nisan 2017’de yapılacak

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, referandum tarihine ilişkin, 16 Nisan 2017’de yapılmasına karar verildiğini açıkladı.Başkanlık dolayısıyla da Tek Adamlık sistemi diye de bahsedilen değişiklik halkoyuna sunulacak.

 

6771 sayılı “Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”un Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından YSK’da referandum tarihine ilişkin toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası açıklama yapan  YSK Başkanı Güven, halk oylamasının 16 Nisan 2017 tarihinde yapılması konusunda karar alındığını açıkladı. 16 Şubat tarihinden itibaren seçim takvimi işlemeye başlayacak.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü