24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 13 Şubat 2017 17:47

KUBALİÇ HESAP VERDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)


KUBALİÇ HESAP VERDİ

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2016 yılı Mali  Genel Kurulu, yapıldı.

Didim Ticaret Odası Aytaç-Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurulda son bir yılın değerlendirmesi yapıldı

Divan başkanlığını Aydın-Muğla İlleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri 3, Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç, Divan Başkan yardımcılığına Esnaf Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu  ile katip üyeliklere  Gökhan Kubaliç ve  Muhammet Karadağ seçildi. Divan Başkanı Necip Saraç Kooperatif genel kurullarının başkanlar için düğün günü olduğunu  söyledi ve kooperatif ortaklarının başkanlara olan güvenlerinin yenilendiği gün olması dolayısıyla önemli olduğunu belirtti.

Ardından kürsüye gelen  Ali İhsan Kubaliç, 782 ortaklarının  ve 361 kooperatif ortağa 20 milyon 79 bin lira kredi verdiklerini söyledi ve  her zaman esnafın yanında yer aldıklarını belirterek, “Gerçekleştirdiğimiz her genel kurulda ayrı bir heyecan, ayrı bir mutluluk yaşıyoruz. Beş dönemdir sevgi ve saygıyla herkese eşit davrandık. Hiçbir esnaf ortağımıza farklı gözle bakmadık. Bu zamana kadar var gücümüzle çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Ortaklarımıza fayda sağlamak amacıyla elimizden geleni yapacağız. Bugün bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kubaliç “Kooperatifimiz o kadar güzel konuma geldi ki, şuana kadar Didim esnafına 31 milyon para verdik.  Ben bu günlere esnafın içerisinden geldim. Didim’e geldiğimde burası 6 bin nüfusa sahipti, şuanda 80 bin. Ben buradaki insanlarla beraber bu günlere geldim. Ben esnafın ne istediğini, ne lazım olduğunu, ne yapmak istediğini bilen biriyim. Şu anda kooperatifimiz o kadar güzel gidiyor ki, esnafımıza daha fazla yararlı olabilmek istiyoruz.”dedi.

Geçtiğimiz yıl  kamu kurum ve kuruluşlarına 14 bin 720 lira bağışta bulundukları söyleyen  Kubaliç, yaptıkları bağışları 3 yıl önce kapanan yardımlaşma sandığının vadeli hesaplarındaki mevcut sermayeden yaptıklarını sözlerine ekledi.

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kuruluna, kooperatif ortaklarının yanı sıra Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Aydın-Muğla İlleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç, çevre ilçelerin kooperatif başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve banka müdürleri katıldı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü