17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 14 Şubat 2017 16:10

KİRALIK EVLER DENETİMDE

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KİRALIK EVLER DENETİMDE

Didim Ticaret Odası Emlak Komisyonu yeni çıkan düzenleme ile günlük kiraya verilen evlerle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenliyor.

Ticaret Odası Emlak Komisyonu ve Oda Meclis üyesi Deniz Demir “Didim Kaymakamı İskender Yönden’in başkanlığında İlçe emniyet müdürlüğü ve muhtarların ve kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerinin de katılacağı "Günlük Kiralık  Evler"le ilgili bilgilendirme ve sunum toplantısı  Ticaret Oda salonunda yapılacak.” Dedi.

Demir; “21 Şubat saat 14:00 de Didim Ticaret Odasında yapılacaktır. Tüm Emlakçı meslektaşlarımızın ve ilgilenenlerin katılımını bekliyoruz. Yeni düzenleme ile terör örgütleri ve fuhuş sektörünün tercih ettiği günlük ev kiralamaya kapsamlı denetim geliyor. İçişleri Bakanlığı ile  Maliye Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışmada günlük ev kiralamalar anlık takibe alınıyor. İnternet sitelerinde yer alan günlük kiralamalar incelemeye tabi tutulacak.

Yerli ve yabancıların kiralamalarına ilişkin araştırma yapılacak. Muhtarlarında yer alacağı çalışma ile canlı bombaların ve fuhuş yapanların kaldıkları yerlere neşter vurulacak. Buna göre Maliye günlük ev kiralamalarını anlık olarak izleyerek bildirimde bulunup bulunmadığını görecek. Kayıtlar anlık olarak emniyete düşecek. Emniyet güçleri ile muhtarlar da süreçte aktif olarak yer alacak. Bunlar en genel bilgiler, daha ayrıntılı bilgi için emlakçı meslektaşlarımızın yoğun katılım göstermelerini bekliyoruz.” Dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü