24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 15 Şubat 2017 16:07

DİDİM TİCARET ODASI’N^ÜYELERİNİ MİLLİ SEFERBERLİĞE ÇAĞIRDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM TİCARET ODASI’N^ÜYELERİNİ MİLLİ SEFERBERLİĞE ÇAĞIRDI

Didim Ticaret Odası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) arasında 17 Ocak tarihinde imzalanan oda ve borsalarda İŞKUR Hizmet Noktası protokolü kapsamında Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programına bütün üyelerini davet ediyor.

Program kapsamında işbaşı eğitimine katılan vatandaşlarımızın, 1 yıla kadar net asgari ücret tutarındaki maaşı ile iş kazası, meslek hastalıkları ve genel sağlık sigortası primleri İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak. Bu sürenin sonunda işbaşı eğitim programına katılanların istihdam edilmeleri durumunda 42 aya kadar varan sürelerle asgari ücret üzerinden SGK işveren primi İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak.

Programın, ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan kayıt dışı istihdamı büyük ölçüde bitireceği düşünülüyor. Şu anda yüzde 34’lerde olan kayıt dışı istihdam, bir puan daha indiği takdirde Sosyal Güvenlik Kurumuna 2 milyar liraya yakın bir kaynak gelmiş olacak. Gelen bu kaynak ise emekliye verilecek ve daha kaliteli sağlık hizmetleri sunulacak.

Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ; Toplam 900 bin kişiye istihdam sağlanacağı düşünülen programda işverenlere  büyük iş düşüyor. İmkânı olan tüm işverenlerin kendilerine de fayda sağlayacak bu program kapsamında en az 1 kişi istihdam ederek ilçemizde yaşanan işsizlik sorununu en aza indirecektir, dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü