22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 15 Şubat 2017 16:09

Anayasa değişikliği referandumunda hayır

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi  Gençlik Kolları bir basın açıklaması yaparak Anayasa değişikliği referandumunda hayır oyu vereceklerini açıkladılar ve gerekçesini  sıraladılar.

“Bizler geleceğimiz için büyük endişelere sahibiz ancak asla korkmuyoruz!” denilen açıklamada ; “ Atatürkçü Düşünce Derneği Didim gençliği olarak ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda canımız pahasına durmaksızın her türlü mücadeleye göğüs germeyi onurlu bir görev olarak gören genç neferleriz. Türk milletinin bugün ve gelecekte, tam bağımsızlığa, huzur ve refaha sahip olması, devlet yönetiminin millet egemenliği esasına dayandırılması, aklın ve bilimin öncülüğünde Türk kültürünün çağdaş uygarlık düzeyine çıkarılması amacıyla temelleri yine Atatürk tarafından belirtilen devlet hayatına, fikir hayatına ve ekonomik hayata, toplumun temel kurumlarına ilişkin gerçekçi düşüncelere ve ilkelere sahip çıkmamız gerektiğini biliyoruz. Cumhuriyet tarihinde köklü bir değişikliğe gidilmek isteniyor. 18 maddelik bir anayasa değişiklik paketi karşımızda. Türkiye fiilen ve hukuken tek adamlık sistemini getirecek olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için bir halk oylamasına gidiyor.” Dedileri.

ADD’li gençler sözlerini ; “ Soruyorlar bizlere “evet” mi? “hayır” mı? Diye! Bizimde sorularımız var. Bugüne kadar süre gelen mevcut sistem hangi sorunun çözümüne engel olmuştur?  Bu anayasa değişikliği Türkiye’nin hangi yarasına merhem olacaktır?  Biliyoruz ki sorular yanıtsız kalmakta.80 yıllık Cumhuriyet birikimi 15 yılda satılmış, doğmamış gelecek nesiller borçlu, güçsüz ve dış ülkelere bağlı bir sömürge ülkesinde dünyaya gözlerini açmak zorunda kalacaklardır.bu gün ve gelecekte yaşanması muhtemel zorlu günlere ve tutsaklığa dur denilmesini istiyor  referandumda HAYIR diyoruz! Aydınlık yarınlar istiyoruz biliyoruz ki zor günler kapımızda ancak bizler birlik ve beraberlik içerisinde güzel günlere koşacağımıza yürekten inanıyoruz ve son olarak diyoruz ki,

“Türk genci devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir” Atatürk’ten aldığımız görevle Türkiye cumhuriyetinin laik, üniter ve hukuk devleti yapısını ortadan kaldıracak olan ana yasa taslak paketine sonuna kadar HAYIR diyoruz ve tüm genç kardeşlerimizi bu kararlı mücadele bizlerle omuz omuza olmaya davet ediyoruz.

Yılmadık yılmıyoruz ve asla yılmayacağız… “diyerek bitirdiler.

 

Son değişiklik Çarşamba, 15 Şubat 2017 17:09
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü