18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 17 Şubat 2017 13:24

JİMNASTİKCİLERİMİZ 6 KUPAYLA DÖNDÜ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

Didim Cimnastik Kulübü eğitim verdiği  42 öğrencisi ile katıldığı Aydın Okullarararası Artistik Jimnastik yarışmasından 6 Kupa 25 madalyayla döndü.

Yaz spor okullarında başladıkları jimnastik eğitimlerini okullarla birlikte okul takımları oluşturarak sürdüren klüp geçen sene de Didim’e müsabakalarda verilen 12 kupanın 7’sini alarak dönmüş ve Didim adını bölgede Jimnastikte başarılarla duyurmuştu.

Antrenörleri Mine ve Gürkan Dağçı çiftinin eğittikleri sporcular  Kızlar Minikler B kategorisi il 3.lülünü Mahir Özgür Damar İlkokulu takımı ile Erkekler minikler A kategorisi il 1.liği   Erkekler minikler B kategorisi il 1.liği,  ve Kızlar minikler a kategorisi il 2.si Nurullah Kocabıyık İlkokulu  takımı  ve yine Erkekler minikler B kategorisi il 3.lüğü ve Kızlar minikler A kategorisi il 3.lügünü Yönder Koleji  takımları ile aldı. Ferdi kategoride küçük erkekler kategorisi il 1.si  Efekan İnal  ve  Ferdi erkekler minikler A kategorisi  il 2.si Erim Kestel ile kupayı Didim’e getiren kulüp Didim’de gurur kaynağı oldular.

Gazetemize açıklamalarda bulunan Klüp antrenörü  Gürkan Dağcı aslında daha fazla madalya ve kupa ile dönmeleri gerekti halde hakem hataları ve bazı kasıtlı  göz yummalar ile haklarının yendiğine inandıklarını söyledi ve takımımızda Türkiye çapında derece yapabilecek sporcularım var ancak sponsor desteği bulabilirsek bu çocukları Türkiye  genelinde yapılacak karşılaşmalara götürebilir ve Didim’in adını tüm jimnastik camiasında duyura biliriz, destek konusunda Didimli işadamları ve kurumlardan maddi değil malzeme desteği istiyoruz” dedi.

2 yıl önce oluşan kulübün “bu güne kadar manevi olarak Kaymakam İskender Yönden’den Didim İlçe Spor Müdürü Hüseyin Ulusoy ve Halk Eğitim Müdürü Nuri Öner ile bize güvenip çocuklarını bize emanet eden velilerimizde teşekkür ediyorum” dedi.

Didim Merkezde kapalı spor salonunda faaliyet gösteren  kulüp Akbük’teki okullara Halkeğitim Müdürlüğünün Okullar hayat bulsun projesi ile destek aldıklarını  ve ana okullarına da vbizzat okula giderek eğitim verebildiklerin söyledi Gürkan Dağcı” sizin aracılığınızla ailelerle bir bilgi paylaşmak istiyorum. Çocuklarınızın hangi spor dalıyla uğraşmasını isterseniz isteyin başlangıcı jimnastik olmalıdır, hiçbir riski olmayan bu sporla çocuklar bedenlerini tanır, hangi kası nasıl kullanacağını öğrenir ve tüm spor dallarındaki tekniklerin başlangıcı hakkında tecrübe edinir. Biz zaten  çocukların vücut yapısı ve tekniklerini görüyoruz ve hangi branşta başarılı olabileceğini görüyoruz, çocukları da ilk başlangıç sporu jimnastik olmalıdır, bu konuda aileleri duyarlı olup gelişme çağındaki çocuklarını spora jimnastikle başlatsınlar, başarılarının artrtığını görecekler” dedi.

 


mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü