19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 17 Şubat 2017 13:26

BEGONVİLLER VE ZAKKUMLAR HAZIRLANDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BEGONVİLLER VE ZAKKUMLAR  HAZIRLANDI

Akköy Kocabahçe mevkiine 54.400 m2 alan içine kurulan Didim Belediyesi süs bitkileri fidanlığı Fen İşlerine Müdürlüğüne bağlı,  2016 yılı itibari ile Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam ederken örtü altı alanı  1750 m2 büyüttüldü.

250 bin olan çiçek adedini bu yıl 1 milyonun üzerine çıkartmayı hedeflenen serada halen tohumlama çalışmaları devam ederken bir taraftan da Didim içindeki park bahçe ve yol kenarlarını renklendirme adına çalışmalar devam ediyor. 20 kişinin istihdam edildiği serada Didim sokaklarını renklendirecek Begonviller ve Zakkumlarda önümüzdeki ay Didimlilere dağıtılacak. Kent girişinden itibaren yapılacak çiçeklendirme çalışmalarının yanısıra aromatik bitki alanında çalışmalar gecen seneden kaldığı yerden devam ediyor.

Yaklaşık 10 dönüm araziye ekilen Lavanta ve 13 dönüm olan nane ile 6 dönümdeki biberiye ve 2 dönüm alanda da dağ kekiği yetiştiriliyor. Halen süren çalışmaların yanısıra bu yıl 1 milyon hedefine ulaşmaya kesin gözüyle bakan sera yetkilileri, çalışmalarını farklı alanlarda sürdüreceklerini söylediler.

 

Deneme amaçlı meyve üretimi de yapmayı hedeflenen serada küçük alanlarda deneme ekimleri de yapılıyor.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü