20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 20 Şubat 2017 16:39

AKBÜK ANAYASA PLATFORMU, KAYMAKAMLIĞA YAPTIĞI MÜRACAATIN SONUCUNU BEKLİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

AKBÜK ANAYASA PLATFORMU, KAYMAKAMLIĞA YAPTIĞI MÜRACAATIN SONUCUNU BEKLİYOR

“en azından “evet”çilere tanınan özgürlükler bize de tanınsın”

Akbük’de demokratik kitle örgütleri tarafından başlatılan Anayasa referandumuna dönük çalışmalar her Perşembe günü saat 16’da Akbük Körfez Piza’da düzenlenen toplantılara artan bir katılımla devam ediyor.

Toplantılara katılanların her biri hafta boyu yapacağı çalışmalarla ilgi görev alıyor ve bir haftaki toplantıda yüklendiği görevlerin hesabını veriyor.

TEMEL ÇALIŞMA İLKELERİ:

Genellikle referandum çalışmalarında izlenecek yol  yöntem  tartışılıyor ve eylem planları belirleniyor.

Benimsenen temel ilkeler;

1.     Partiler-üstü bir çalışma ilkesi…

2.     Anayasa değişlik önerilerinin basit bir dil ile halka iletilmesi…

3.     Ve ikili ilişkilerin önde tutularak çalışma yapılması…

Bu haftaki toplantıda katılımcılar sırasıyla yaptıkları çalışmaları, bu çalışmaların sonuçlarını ve elde ettikleri pratik tecrübelerin sorgulamalarını ve öz eleştirisini yaptılar.

“EŞİT DAVRANILMASI TEMEL ESAS OLMALI”

Önümüzdeki haftadan itibaren Akbük Cuma Pazarında yapılacak çalışmalarla ilgili olarak Didim Kaymakamlığı’na yazılı müracaatta bulunuldu.

Her çalışma ve etkinliği yasalara uygun bir biçimde gerçekleştirmek isteyen platform katılımcıları, Kaymakamlıktan gelecek cevabı bekliyorlar.

Platform sözcüleri, “en azından “evet”çilere tanınan özgürlüklerin kendilerine de tanınması gerektiğini ileri sürüyor; aksi halde daha şimdiden eşitsizliklerin oluşacağını ve bu gelişmelerin ise, ileriye dönük demokrasi umutlarını zedeleyeceğini ifade ediyorlar ve talep ettikleri şeyin, sadece, halkı bilgilendirme imkanlarının kısıtlanmaması ve ifade özgürlüğüne engeller getirilmemesi olduğunu ısrarla belirtiyorlar.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü