19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 20 Şubat 2017 16:41

DİDİMLİ GENÇLER HAYIR DİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİMLİ GENÇLER HAYIR DİYOR

Didim CHP Gençlik Kolları üyeleri Hafta sonu Parti Binasında bir araya gelerek yürütülecek HAYIR kampanyasında çalışma yöntemlerini  kararlaştırdılar.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Aşkın Atlı Didimli Gençler HAYIR diyor  başlıklı kampanyanın neden yürütülmesi gerektiğini  şöyle anlattı.; “Hükümet yetkililerince yapılan talihsiz açıklamalar ve sayın başbakanın konuşmalarını üzülerek dinledik kendileri gibi düşünmeyen partileri, sivil toplum kuruluşlarını kısacası tüm halkımızı terör örgütleri ile ilişkilendirmek talihsiz bir açıklamadır oysa ki referandumda evet oyu kullanacaklarda hayır oyu kullanacaklarda bizlere ve bizden sonraki nesillere daha iyi bir gelecek bırakmayı temenni ederek oy kullanacaklar bu nedenle toplumumuzun içerisine nifak tohumları bırakacak söylemler tehlikeli ve bir o kadar üzüntü vericidir , akabinde Akp Manisa il başkanlığında iç savaş çığırtkanlığı yapanlar ise gaflet delalet ve hatta ihanet içerisinde yetkilerini toplumu bölmek ve ayrıştırmak üzere kullanmaktadırlar. Her ne kadar kısım kısım bölüm bölüm toplumu ayrıştırmaya çalışsanız da bizler bu toplumun bölünmesine ayrışmasına izin vermeyeceğiz. Biz bu referandumda hayır diyeceğiz çünkü kim olursa olsun bütün yetkileri bir kişinin elinde toplamak diktatörlük getirir. Çünkü başkanlık rejimi yoksulluk getirir.
Çünkü başkanlık rejimi ayrışmayı bölünmeyi getirir. Bu mesele memleket meselesidir ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün biz gençlere emanet ettiği Cumhuriyete emanete sahip çıkmak üzere tüm gençleri mücadeleye davet ediyoruz.”

 

Atlı konuşmasına  gençliğin üzerine bu görevin sorumluluğu ile hareket edeceklerini söyleyip, şöyle sürdürdü; “Kapı kapı sokak sokak gezerek bu değişikliğin sistem değişikliği değil rejim değişikliği olduğunu anlatacağız.

Türkiye'nin en önemli kuruluşları bir gece yarısı, Pazar günü fona devredildiğini görüyoruz. Devredilen bu fonlar bakanlar kurulunda müzakere edilerek mi devredildi, yoksa kişisel çıkarlar uğruna şahısların talebiyle mi devredildi?

Varlık Fonu modeli, bütçe ve gelir fazlası olan ülkelerin, gelecek kuşaklarına kaynak transferi için kurdukları fonlar. Dolayısıyla adına uygun amaca sahipler. Türkiye ise hem cari açık hem bütçe açığı veren yani bırakın fazlayı büyük tasarruf açığı veren bir ülke. O nedenle Fonun sadece adı varlık.

Çin Amerika ve Kore gibi ülkelerde dış ticaret fazlaları ile oluşmaktadır. Varlık fonunun en önemli dayanağı bir dış ticaret fazlasının üretim fazlasının olmasıdır. Yine körfez ülkelerinin de kurduğu fonlar vardır. Bunlar ise ihraç edilen gelir ile kurulur. Norveç kuzey denizinde kurduğu emeklilik fonunda kuzey denizinden elde edilen petrol gelirinin bütçe fazlasını gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlamaktadır.

Temelinde bir gelir fazlalığının olması gerektiğinden tüm dünya hemfikir iken bizde uygulanan varlık fonu Sayıştay denetiminden muaf tutulmuş bir diğer nokta ise Türkiye genelinde 2.3 milyon metrekare hazine arazisi bu fona aktarılmıştır. Aydın’ımızın Didim ve Kuşadası ilçelerinde 959 bin 713 metre kare hazine arazisini varlık fonuna  devrederek hazine arazilerimizin hangi gelir fazlalığını kullanacaksınız.

Ziraat Bankası, BOTAŞ, PTT, BİST, TÜRKSAT, TPAO, ETİ Maden, Çaykur ve boru hatlarının Hazine'ye ait hisseleri Türkiye Varlık Fonu'na devredildi.
Sayıştay ve Parlamento denetiminden çıkartıp paralel hazine kuruluyor. Geçen hafta Sessiz Sedasız son dakika kurtardığınız Özel Banka sonrası bunları mı yapmayı akıl ettiniz.

CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Akın Atlı  konuşmasının son bölümünde ; “Hazine arazilerini ipotek ederek dış ekonomiden borç alacağınız ve tüm dünyanın tersine gelecek nesillere borçlu bir gelecek bırakacaksınız. Biz Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak buna müsaade etmeyeceğiz” diyerek bitirdi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü