23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 22 Şubat 2017 16:19

8 MART AKBÜK’DE BU YIL FARKLI KUTLANACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

 

8 MART AKBÜK’DE

BU YIL FARKLI KUTLANACAK

 

Akbük Anayasa Platformu’nun kadın katılımcıları, bu yıl “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” etkinliklerine özel olarak hazırlanıyorlar.

Geçtiğimiz Salı günü her zamanki toplantı yerleri olan Akbük Körfez Pizza’da bir araya gelen platformun kadın katılımcıları etkinlik programı üzerinde çalıştı.

 

TEMEL AMAÇ

Akbük Anayasa Platformunun katılımcı kadınları amaçlarını “evlerinin içindeki dünyalarına kendilerini hapseden kadınlarda farkındalık yaratmak… Onlara, evlerinin dışında da bir Dünya olduğunu ve o Dünya’nın sorunlarını çözmenin bir yurttaşlık görevi olduğunu anlatmak. 8 Mart sıradan bir kadın dayanışması değildir. 8 Mart gerçekte, “emeğin en yüce değer olduğu” gerçeğini hatırlamak, emek düşmanlarına karşı insanlık ve adalet temelinde bir bilinç ve farkındalık yaratmaktır. Anayasa tasarısına “evet ya da hayır” diyecek tüm Akbüklü kadınları 8 Mart’ta düzenleyeceğimiz etkinliklere çağırıyoruz. Hep birlikte yiyip-içeceğiz, sohbet edip, horon tepeceğiz. İnsanlığımızı, bireyliğimizi ve yurttaşlığımızı hatırlayacağız” diye açıkladılar.

8 MART’IN ANLAMI BU YIL DAHA DA YOĞUNLAŞTI

Akbüklü Anayasa Platformu’nun kadın katılımcılarının düzenlediği toplantı, gerçekleştirilecek etkinliklerin programı üzerinde çalışmalarını gelecek hafta Salı günü saat 16’da yine Akbük Körfez Pizza’da sürdürecekler.

Akbük pazar yerinde de sürdürülecek etkinlik, daha sonra Körfez Pizza’da düzenlenecek toplantıda lokma ikramı ile başlayacak ve çeşitli programlarla devam ettirilecek.

 

Akbüklü Kadınlar, etkinliklere tüm kadınları çağırıyor ve bu yılki 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün yaşanmakta olan siyasi süreç içinde taşıdığı anlamın daha da yoğunlaştığını dile getiriyorlar.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü