19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 22 Şubat 2017 16:23

TARAFTAR AŞKI BİR BAŞKA

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TARAFTAR AŞKI BİR BAŞKA

Spor kulüplerinin her branşında taraftarları vardır deplasmanlara giderler ve futbol taraftarlığı daha özeldir, takımın 12. Oyuncusu gibi takımla sevinir takımla üzülürler. Hatta bazen öyle kızarlar ki sporcuya bağırır, başkanı istifaya davet eder, çünkü fedakardır, çünkü cefakardır.

Kar kış, yağmur çamur, soğuk ya da kavurucu sıcak dert değildir onlara  takım galip geleceğini bilse Marsa kadar bile giderler, golü ilk kendi paylaşmak ister arkadaşlarıyla, onlardan haber bekleyen bir yığın arkadaşı ondan gelecek haberi bekler.

Didim Belediyespor’un da işte böyle taraftarları var. Takımı hiç yalnız bırakmayan tek başına hem de kendi cebinden aldığı biletle, büyük takımlarda sponsoru vardır taraftarların ama Didim Belediyesporlu olmak ayrıcalıktır onlar için tatil gününde istirahat etmek yerine takımın yanında olmak isterler.

Geçtiğimiz hafta Çiğli’de oynanan Didim Belediyespor maçında yine bu taraftarlar vardı. Pazar günü evinde karsı çocuklarıyla oturmak varken tribünde olmayı tercih eden Mustafa Süvari, , Didim’den ayrılsa da Didim’i unutmayan öğretmen  Osman Günaydın ve tekbaşına biletini alıp Çiğli’ye maça gelen tek başına misafir tribünü dolduran ve Çiğli taraftarının kalbini kazanan Ufuk Kara, hepsinden önemlisi Didim’in maskotu, Didim’deki tüm etkinliklere gelen Sevilay Güller spor aşkına tek başına gelmişti tribünlere.

 

Takım yenilmişken bile takımının kaşkolünü karşı takımın amigosunun boynuna takmaktır,  mavi beyazlı  kaşkolü Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’a hediye etmektir taraftarlık. Didim Belediyepor’un gidişatı hiç hoşlarına gitmese de kendilerini ifade ederken mahalle liginde bile oynasa biz bu takımın yanında olacağız demeleri “aşkla bağlılıktan” başka türlü tarif edilemez.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü