24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 23 Şubat 2017 16:16

DİTAB MÜNİH’TE

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİTAB MÜNİH’TE

8 -12 Mart Berlin Hazırlıkları Sürüyor.

Didim Turizm Altyapı Birliği danışmanı  Tayyar Cengiz Didim tanıtımının sürdürmek için Münih’deki fuarına katıldı.

Almanya’da Dış Ticaret ve Tanıtım Ateşeliğinin  desteğiyle  Türkiye’den 5 ilçenin ortaklaşa kullandığı fuarda Didim’le ilgili bilgilendirmeler veren Tayyar Cengiz Almanya’da yayın yapan televizyon kanallarına röportajlar veriyor ve, Didim’in coğrafi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi önemi ve örten yerleri ve bulunduğu bölgedeki önemini de anlatıyor.

Didim standını ziyaret eden Münih başkonsolosu Mesut Koç,  ve Ticari Ateşe İsmet Şahinoğlu ve Frankfurt Turizm Ataşesi Osman Şahin’inde ziyaret ettiği fuarda DİTAP danışmanı Tayyar Cengiz’den  Didim ile ilgili bilgiler aldılar.

Tayyar Cengiz verdiği röportajlarda Didim’le ilgili bilgileri paylaşırken “Anlatıyoruz, anlatacağız " En güzel gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü Didim’dir”  açıklamasında da bulundu.

Konuyla ilgili olarak Didim Turizm Altyapı Birliği Başkanı Sevinç Karataş,”22 Şubat 26 Şubat arasındaki fuara özel dokümanlarla katıldıklarını, Birliğin Danışmanı Tayyar Cengiz’in tecrübelerinden her zaman yararlandıklarını ve bu fuara Almanya’nın Didim için özel bir turizm potansiyel olduğunu bildikleri için ve gurbetçilerimize yönelik dokümanlarla birlikte Türkçe - Almanca kataloglarla da tanıtım atağını sürdürdüklerini” söyledi.

Almanya turist potansiyeli olarak Didim’in en çok turist aldığı ülke olması bakımından geçen ay katıldıkları Stuttgart fuarının ardından Münih fuarı da önemli bir fuar olduğunu söyledi, hemen ardından 8-12 Mart tarihlerinde Berlin fuarına hazırlıklarına başladıklarını belirtti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü