19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 23 Şubat 2017 16:19

15 TEMMUZ TURNUVASI SONA ERDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

15 TEMMUZ TURNUVASI SONA ERDİ

Anadolu Gençlik Derneğinin Aralık ayında başlattığı  2016-2017 15 Temmuz şehitleri Futbol turnuvası  sonuçlandı.  12 takımın katıldığı ve 83 gün süren turnuvaya katılanlara ve turnuvada görev alanlara ve katkı koyanlara ödülleri ve plaketleri düzenlenen törenle verildi.

Törene Didim Kaymakamı İskender Yönden, Başsavcı Mustafa Dede, Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu ve İlçe Spor Müdürü Hüseyin Ulusoy  ile turnuvaya ekonomik katkı koyan işyerleri sahipleri katıldı.

8 Aralık 2016 günü başlayıp, 22 Şubat günü sona eren Turnuvaya katılan Türkiyem, Vergi Dairesi, Anadolu Genç, Diyar Gençlik, Milli Gençlik, Erdemler Yapı, Ak Parti, Müftülük, ASEM, Poseidon, Emniyet takımları 164 maç oynadılar, 1662 golün atıldığı turnuvada 185 sporcu sahaya çıktı, Mustafa Süvari, Meftun Demir, Şükrü Kundakçı, Hasan Hüseyin Sarıtaş, Kamil Karahallı ve Ekrem Aslan’ın hakem olarak görev aldığı turnuvada 5’de gözlemci ve  festival tertip komitesi üyesi bulundu. 56 adet plaketin verildiği final maçında Türkiyem Takımı ile Vergi dairesi takımlarının yaptığı maçta 4-2 sona erdi ve turnuvanın şampiyonu Türkiyem takımı oldu.

Kaymakam İskender Yönden kupa ve plaket töreni öncesinde yaptığı konuşmasında turnuvayı düzenleyenlere çok teşekkür etti ve 164 maç yapılan turnuvada ne güvenlikle ilgili bir duyum ne de sağlıkla ilgili bir problemin yaşanmamış olmasının sporun dostlukla yapılırsa güzel bir şey olduğunu bir kez daha görmüş olduk dedi.

Turnuvanın Tertipçisi Mehmet Peçen 83 gün boyunca yapılan müsabakalarda yalnızca kural hatasından dolayı 6 kırmızı kart olmasına rağmen centilmenlikten taviz verilmediğini  bunun sevindirici olduğunu sporun birleştirici gücüne bir kez daha şahit olduklarını ve bu turnuvadan dostluklar çıkmış olmasında dolayısıyla memnun olduklarını söyledi.

Maçın ardından plaket törenine geçildi turnuvadaki ilk üç takıma  verilen plaketlerin ardından En Centilmen Takım, En Başarılı  kaleci ve gol krallığı kupaları da dağıtıldı. Komite başkanı Mehmet Peçen kupa töreni sırasında kaleci Hakan Tüter verilmesi gereken kupanın  idğer kaleciye verildiğini ancak durumun anlaşılması üzerine  kupanın gerçek sahibine ulaştırıldığı  söyledi ve başka bir aksaklık olmamasından memnuniyetini dile getirdi.

 

Kaymakam İskender Yönden ve diğer protokol hem kendi plaketlerini aldılar, hem de katılımcılara plaketlerini verdiler. Plaket töreninde basını temsilen Gazetemizden Ergun Korkmaz’a ve Ses Gazetesi temsilcisine verildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü