17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 23 Şubat 2017 16:21

Didim Safari Rotaları ve Su Spor Alanları Parkurları Belirlendi.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Safari Rotaları ve Su Spor Alanları  Parkurları Belirlendi.

Didim Kaymakamlığında Sportif Turizm Kurulu  Kaymakam İskender Yönden Başkanlığında 9 Ocak 2017 günü  Aydın İl Kültür Turizm Müdürü Adem Aygül, Didim Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Hüseyin Ulusoy ve Söke Orman İşletme Şefi Özcan Mersin Katıldığı kurulda alınan kararlar tutanak haline getirildi.

Didim'de 19 bölgede Su üstü ve sualtı  Sportif faaliyet, 9 noktada da serbest dalış yapılabileceği Su üstü sportif parkurlar için  Clüp Tarhan Önü, Sağtur Sitesi Önü, 3. Koy, İkinci Koy, Altınkumun sağ tarafı, Altınkum Valilik Misafirhanesi Sol tarafı, Çamlık Göçler Bölgesi, DSİ Koyu, Venosa Beach Önü, Gaye 1 Sitesi, Yeşilkent Sitesi, Holiday Resort Önü, Capris Termal, Akbük Kumkent Sitesi, Akbük Belediyesi,  Aurum Clup,  Aquasis Resort , Aurum Spa ve Fransız Tatil köyünün önü Sportif Su üstü spor alanı olarak tespit edildi.

Üçüncü Koydaki Didim Beach Elegant Otel önü ve  Polis Akademisi Koyu , Panayır Adası Çeveresi , ile Bozbük Çamlık Mevkii ile Parlamenterler Sitesi  açıklarını da kapsayan 9 bölgenin  serbest dalışa açık parkuru olarak belirlendi.

Cip safari alanı olarak ta Yeşilkent 200. sokaktan başlayıp Bozbük Kavaklı mevkisine kadar  belirlenen koordinatlarda  Cip Safari Parkur alanı olarak ilan edildi.

Kurul toplantısında tespit edilen alanlarla ilgili başvuruların alındıktan sonra değerlendirilen kişi ve kurumlara buralarda tesisi izni verilecek.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü