23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 24 Şubat 2017 16:06

Didimli Kitapseverler Şubat Toplantısı Yapıldı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didimli Kitapseverler Şubat Toplantısı Yapıldı

Kitap okumayı hayatın bir parçası sayan ve okuduğu kitabı paylaşmayı seven bir gurup Didimlinin oluşturduğu Didim Kitapseverler Kulübü 4 kişiyle başladığı kitap okuma günlerine katılan sayısı her geçen gün artıyor.

Efeler Ortaokulu karşısındaki Cafe Mania’da bir araya gelen kitapseverler, sosyal medya üzerinden başlattıkları buluşmalardan Şubat TOPLANTISI Perşembe günü (23 Şubat 2017) yapıtılar. Şubat ayında okumayı hedefledikleri  Sebahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna,  Nil Karaibrahimgil’den Kelebeğin Hayat Sırları, Osman Balçıgil’in Ela Gözlü Pars- CELİLE’sini ve Nazan Bekiroğlu’nun Nar Ağacı kitaplarını değerlendirip, yazım tekniği ve yazarın duygusal durumuyla ilgili tespitlerini paylaştılar. Özellikle Bekiroğlu’nun Nar Ağacı kitabı üzerine uzun değerlendirmeler yapıldı.

Mart ayı etkinlikleri için yeni toplanma tarihini 31 Mart olarak belirleyen grup  Mart ayı okuma listesinide  Irvin D. Yalom'un Günbirlik Hayatlar ve Paulo Coelho'nun Şeytan ve Kadın kitabını ve Ebru Güneş'in Nefson adlı kitabı olarak belirlediler.

Ayrıca bir de yazar buluşması  düzenleme kararı da alan kulüp üyeleri Yazar Ebru Güneş’i Didim’e davet ettiler ve Yazar Ebru Güneş okurlarıyla sohbet etme fırsatı bulacak ve okurlarda  kitaplarını  imzalatacaklar.  Saat 14,00 ile 17 ,00 Arasında cafe Mania’da olacak.

 

Kitapseverler  15-24 Nisan günlerinde İzmir’de yapılacak İzmir Kitap fuarına toplu olarak katılma planladıklarını, ve   “Ben Okudum Şimdi Sıra Sende” kampanyası sürdürdüklerini ve hediye paketi gibi hazırladıkları ve okudukları bir kitabı çeşitli yerlere  bırakarak başkalarına kitap okuma fikrini aşılamak istedikleri belirtildi. .

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü