19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 24 Şubat 2017 16:09

“DOĞAL GAZ İÇİN ADIM ATILDI”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

“DOĞAL GAZ İÇİN ADIM ATILDI”

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, haftalık basın toplantısında Belediye Fen İşleri müdürlüğünün yaptığı işleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün halen devam eden peyzaj çalışmalarının yanısıra Didim Belediyesi olarak katılacakları GEKA’nın öncülüğünde yapılacak olan  Aydın turizm ve Tanıtım Platformuna katılacağını söyledi.

Bu platformun oluşması için kendisinin de daha önceden görüşmeler yaptığını ancak bunun tüm  Aydın’ı kapsayacak bir hale gelmesinden memnun olacağını ve Turizmle ilgili davet edildikleri tüm toplantılara mutlaka icabet ettiğini söyledi.

Başkan Atabay belediyecilik hizmetlerinin bazılarını Büyükşehirle yaptıkları sözleşmeyle kendilerinin yaptığını belirtti ve devam edeceğini söyledi. Akbük’teki yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve araç trafiğine kapalı yol çalışması ile Akbük’e farklı bir hizmet götürdüklerin ancak bu hizmetlerin güzelleşmesi için çalışmaların sürdüğü bölgedeki esnafında aynı derecede imaj çalışması yapmasını ve kendilerini yenilemelerini istedi.

Doğuş Holdingle yürüttükleri DOKU projesi kapsamındaki atölyenin amacına uygun halde büyüdüğünü 300 kadar kadına el emeğini değerlendirecek  fırsat sunulduğunu ve burada emekleri değer bulan kadınların tamamen siyasetten uzak bir ilişkiyle dostluklar kurduklarını ve bu  projenin kendisinin istediği gibi objektif kriterlerde sürmesinden memnun olduğunu söyledi.

Başkan Atabay Didimliler bir müjdeyi de ilk kez bu toplantıda verdi.  Daha önce Kaymakamlıkca başlatılan ve şehrin abone sayısının belli bir oranına ulaşması gereken imza kampanyasından sonuç alınamaması üzerine yaptıkları başka bir çalışmayla BOTAŞ’a Didim’e Doğal Gaz getirilmesi için hazırladıkları bir dosyayı sunduklarını söyledi.

 

EPDK tarafından da değerlendirilecek bu çalışmanın politikalar üstü bir çalışma olduğunu bu hizmetin Didim’e değer katacağına inandığını ve bunun için verdikleri dosyanın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK değerlendirmesinden sonra netleşeceğini ancak şimdilik bir tarih verilemeyeceğini de belirten Atabay; “Didim’de en önemli sorunların başında ısınma ve sağlık geliyor bunun için önemli bir hizmet olacak” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü