17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 25 Şubat 2017 14:12

AKBÜK YÜRÜYÜŞ YOLU İÇİN ÇALIŞILIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AKBÜK YÜRÜYÜŞ YOLU İÇİN ÇALIŞILIYOR

Didim Akbük’te Türkan Saylan Kültür Merkezinden başlayan ve yaklaşık 1 km olan ve 20 metrelik sahil bandı çalışması devam ediyor.

Didim Belediyesi Park bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik işleri Müdürlüğü ekipleriyle birlikte  sürdürülen çalışmalarda hem esnafın mağduriyeti giderilecek, hem de işgal edilmiş görüntüsü oluşan alan vatandaşın hizmetine sunulacak.

İşyerlerinin önünde 4 metrelik işgal alanı bırakılan projede trafiğe kapalı alan olmasından dolayı 8 metrelik yürüyüş yolunun yanına 4.5 metrelik yeşillendirilmiş bir şerit  yanında  2,60 metrelik gidiş gelişli bisiklet yolu ve sahil tarafına yine 2 metre genişliğinde tartan zemin olarak planladığımız  koşu yolu  yapılacak, ilk etabı  1 km olan yolun özel mülkiyetle olan mutabakat sağlanırsa uzatılabilecek ve böylece Akbük bölgenin cazibe merkezi  ve farklı bir görüntüye kavuşacak.

 

Belediye Başkanı Deniz Atabay, “bu yolun tamamlanmasının ardından görüştüğümüz esnaf arkadaşlara işyerlerinde sağlıklı ve temiz görüntülü bir imaj yaratmalarını bekliyoruz. Akbük Sahil şeridinde bu çalışmayla birlikte  Zübeyde hanım Parkı, ve devamında yapılacak olan diğer çalışmalarla özen gösterdiğimiz şahane bir belde oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü