19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 27 Şubat 2017 13:48

Didim Belediyespor Lideri Devirdi

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Belediyespor Lideri Devirdi

Didim Belediyespor Pazar günü oynadığı Aydın Derbisinde galip gelen taraf oldu.

Maça her iki takımda riskleri olarak çıkmıştı. Söke spor Liderlik iddiasını sürdürmek için geldiği  Didim’de Didim Belediyespor’da alt sıralarda ve düşme hattından kurtulmak istiyordu.

Havanın da güzel oldu maçta Sökeden misafir tribününe sığmayacak sayıda taraftar gelincve Didim Atatürk Stadyumunun bir bölümüde yine Sökeli taraftarlara verildi.

Söke Belediye Başkanı  Süleyman Toyran ve Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven ile  Söke ve Didimli yöneticiler maçı protokolde izledi.

Didim belediyespor ilk golüne 7. Dakikada Muhammet Sak’ın baraj kurulan kaleye gönderdiği top Söke kalecisinin şaşkın bakışları altında   filelerle buluştu.  Toplam 12 sarı kartın gösterildiği maçta Didim Belediyespor Antrenörü Ayhan Yıldız Sökesporlu futbolcunun el ile topa mühadalesine penaltı kararı vermeyen  hakem itirazı sonunda 4. Hakem tarafından sahadan çıkarıldı. İlk yarı 5 dakika eklense de 1-0  bitirildi.

Didim Belediyespor’un gösterdiği performans ile seyircinin kalbini kazanırken, Sökeli taraftarlar dakika 76’da Malik’in golüyle daha da üzüldü.

Her iki takımda gol yollarını araken Söke sporcusu Rızanın,  Fehmi’ye yaptığı centilmenlik dışı hareket hakemin verdiği en doğru kararlardan birisiydi. . Gerginleşen maçta 63. Dakikada oyuna dahil olan Salou’nun  kafa golü skoru 2-1 yaptı. Her iki takımda 3 futbolcu değiştirme hakkını kullanırken, son dakikada Didim kalecisine sarı kart gösteren ve maçın sonuna 6 dakika ekleyen hakem taraftardan iyi not alamadı ve Maç Didim’in 2-1’lik üstünlüğü ile sona erdi.

Didimli taraftar ve Didim Belediyespor sporcuları ve yöneticiler, son zamanlarda yaşadıkları galibiyeti coşkuyla kutladılar. Maç sonrasında Didim’de ikamet eden İşadamı Ramazan Kaya takımın kümede kalması durumunda 100 bin TL’lik prim açıkladığı öğrenildi.

Stad: Didim Şehir stadı
Hakemler: Efe Soysal (Orta hakem) Gökhan Arık, Güner Mumcu Taştan
DİDİM BELEDİYESPOR: Tayfun** Varol** Ceyhun** Yücel** Emre** Malik*** (Civan*) İsmail*** Ümit*** ( Mehmet Bozkurt*) Mustafa Fehmi** (Burçin*) Turgut** Muhammed Sak**
SÖKESPOR: Ufuk* Gökhan* Kaan Bartu* Murat Efe* Ali Aykan* (Dk 80 Abdullah?) ( Fikret?) Mehmet ali* Emer** Hakan*(Dk63 Salıou*) Ferdi* Rıza* Kaptan Kaan*
Sarı Kart: Yücel, Muhammed,Emre,Tayfun, Ümit,Ceyhun (Didim Belediyespor) Kaan Bartu, Ferdi, Rıza, Gökhan,Fikret, Kaptan Kaan (sökespor)
Goller: Muhammed Sak (7. Dk.), Malik (76 Dk) (Didim Belediyespor)/ DSaliou Dk 87 (Sökespor)

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü