18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 27 Şubat 2017 13:48

YALIKÖY ÇOCUK KOROSU İLK KONSERİNİ VERDİ.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

YALIKÖY ÇOCUK KOROSU İLK KONSERİNİ VERDİ.

Didim Belediyesi tarafından oluşturulan çocuk koroları ve müzik kursları sürüyor.

Yalıköy İlköğretim Okulu ile birlikte yürütülen çocuk korosu geçtiğimiz Pazar günü Altınkum Barış Kafe’de Didim Belediyesinin verdiği kahvaltı öncesi  sahilde oturanlar tarafından da beğenilip alkış alan mini bir konser verdiler.

Müzik eğitmeni Vedat Demirhan’ın  yetiştirdiği  öğrenciler, Yalıköy İlköğretim okulu  müdürü Özgür Şedele ile birlikte geldikleri  Altınkum’da öğrencileri Belediye Başkan  Yardımcısı Salih Bankoğlu  karşıladı.  Bankoğlu çocuklara belediye Başkanı Deniz Atabay’ın selamın iletti ve çocuklara eğitimlerinin yanında mutlaka bir sanat dalı ile uğraşmalarını tavsiye etti ve her zaman çocukların yanında ve olacaklarını ve  güzel çalışmalara imza atmaya devam edeceklerini söyledi.

Müzik eğitmeni Vedat Demrihan’da Didim belediyesi olarak saz ve gitar kursu ile birlikte Yalıköy’de Çocuk Korosu kurduklarını 20 öğrenciyle başladıkları koro çalışmasının giderek arttığını çocukların hafta sonları derslere katılmaya özen gösterdiklerini söyledi. Demirhan Okul Müdür Özgür Şedele ile birlikte çocuklara müzik derslerinde öğrenmeleri gereken genel müzik kuralları ve eğitimi yanında ortak iş yapabilme kavramını kazandırmak içinde koro  oluşturduklarını söyledi.

 

Eğitim yılı sonunda saz ve gitar kursiyerleri ve Koro ile bir konser gerçekleştirmek istediğini öğrencilerin performansı ve ses düzeylerinin değerlendirlmesi sonunda bu konuda bir girişimde bulunulabileceğini de söyledi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü