18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 27 Şubat 2017 13:51

DİMDER YİNE SALONA SIĞMADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİMDER  YİNE SALONA SIĞMADI

 

Didim Belediyesi ve Dimder tarafından organize edilen Yeşilçam Şarkıları 3. konseri Şef Seher Giray yönetiminde Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık konferans salonunda yapıldı. Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu katıldı koro şefi Murat Sezar ‘da aynı zamanda konserde Kanun çalarak katkı verdi.  Müzik Derneğii’nden 30 kadar misafirinde katıldığı konser öncesi Şef Seher Giray’ın bundan sonra turneye çıkacağız mesajı üzerinden yoğun ilgi gördüklerini söyledi.

Konseri Didim Kaymakamı Iskender Yönden, Garnizon komutanı Çetin Gülseven ve eşi Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve eşi, Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu ve eşi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Naşit Oskay birlikte izlediler.

Sunuculuğunu Didem Kahya'nın yaptığı konserde sinema filmlerinde isimlerini veren  şarkılar dinlendi. konser 2 bölüm halinde yapıldı, ilk bölümde 15 şarkı seslendirilirken, ikinci bölümde yine 13 şarkı solo olarak seslendirildi.

Konser daha önceki organizasyonlarda olduğu gibi yine  ilgi yoğundu. Salon doldu taştı.

Konser Sertaç Lezgioğlu 'nun seslendirdiği Veda Busesi ile başladı. Birinci bölüm Ömür Nalbatoğlu'nun seslendirdiği  “Bu gece son gecemiz” Şarkısı ile bitti.

İkinci bölüm Hancı şarkısı ile Asuman  Oktav ile başladı. Neşeli olan salonda ki  Zeki Müren'in “Şimdi uzaklardasın şarkısını salonda ki seyircilerle birlikte söylediler.

Hatırla Sevgili Şarkısı ile düet yapan Senay-Erhan Gökulu çifti izleyenleri maziye götürdü.  Azize  Şarkısı ile sahne alan Emel Berik Türkan Şoray hayranlarına bir jest yaptı. Fesüpanallah korosu Adile Naşit jesti ile ilgi odağı oldular.

Konserin sürprizi daha önce pala bıyıkları ile tanınan Kameraman Ali Şenyuva’nın Zeki Müren şarkılarını söylemek için değişik makyaj yapmış olması ve kendi deyimiyle 35 yıldır kesmediği bıyıkların kesmiş olması oldu. Fahri Taşpınar, Ergül Ersoy ve Tuncay Sütlaç, Kemanlarda Timur Yarmacı, Emel Berik, Ritim Sazlarda Doğan Ersoy, konuk sanatcı ve  Kanun’da  konuk sanatcı olacak ve  Klarnete İsmail Bergamalı’nın nefesi can verdi.

Konser sonrasında Belediye Başknaı Deniz Atabay snatcılara çiçek verdi ve Teşekkür konuşmaları ve çiçek sunumunun sonunda Kaymakam Iskender Yönden Şef Seher Giray dan konserin tekrarı için söz aldı.

İzmir Marşı ile konser sona erdi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü