22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 27 Şubat 2017 14:18

GÖKDEMİR “ÇİFTÇİ DESTEKLERİ YETERLİ DEĞİL”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GÖKDEMİR “ÇİFTÇİ DESTEKLERİ YETERLİ DEĞİL”

Didim Ziraat Oadsı Başknaı Bahattin Gökdemir, şu günler başlayan çiftçilik faaliyetleri için üyelerine verilen desteklelrle ilgli bir açıklama yaparak; “ Yoğun bir kış mevsimi geçirdik. Cemrenin havaya düşmesiyle tarımda bir hareketlenme başladı. Çiftçilerimiz traktörlerinin başına geçerek, arazide hummalı bir çalışma yürütmektedir.    Bu hareketlenme arazinin temizlenmesi, ayıklanması, ağaçların bakımının yapılması, halkalı leke gibi çeşitli hastalıkların ve mantarların oluşmaması için ağaçların ilaçlanması gibi birtakım çalışmaları kapsamaktadır. Çiftçilerimiz harıl harıl çalışırken hesaplarına yatan prim ve tarım destekleri çiftçilerimizi bu aşamada rahatlatmıştır ve cesaretlendirmiştir. Bu desteklemeler ile Didim Tarımı bu sezonu güçlü geçirecek ve  tarıma olumlu yönde katkı sağlayacaktır” dedi.

Gökdemir verilecek desteklerin çiftçiyi rahatlatmasına ramen yeterli olmadığını daha fazla destek verilmesini istediği açıklamasında; “Tarımda çalışan kesimi cesaretlendirmek, tarımı ve toprağı sevdirmek için bu desteklemeleri çok önemsiyoruz, ancak desteklemeleri yeterli bulmuyoruz. Umut ediyoruz ki, tarımda gelişme ve kalkınmayı sağlamak için bütçeden daha fazla pay tarım için ayrılır. Böylelikle tarımla uğraşan çiftçimiz devlet tarafından desteklenirse toprak kazanır, millet kazanır, ülkemiz kazanır. Ülkemiz ekonomisine katma değer sağlayan güçlü bir sektör haline gelir.” Diye belirtti.

 

Açıklamasının son bölümünde ; “Tarımda birçok desteklemeler var. İlçemize yakın zamanda zeytinyağı ve hayvancılık desteklerinden yem bitkisi desteği çiftçilerimize verilmiştir. Bununla birlikte ilçemize  yoğun olarak verilen destekler aşağıda sıralanmıştır.  Desteklemeler bunlarla sınırlı değildir. Bir çok tarımsal faaliyet devlet tarafından ilçemizde desteklenmektedir.” Diyen Gökdemir verilen destekleri şöyle sıraladı. Zeytinyağı Desteği , Mazot Desteği, Gübre Desteği,Yem bitkisi Desteği, Pamuk Primi Desteği, Sertifikalı tohum Desteği,  Sertifikalı fidan Desteği Hububat, arpa, buğday Desteği ve  Çevreyi koruma amaçla çatak Desteği

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü