23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 28 Şubat 2017 13:35

DİDİM FİLMİNDE HEDEF 1 MİLYON

Yazan  mavi didim
Oy ver
(13 oy)

DİDİM FİLMİNDE HEDEF 1 MİLYON

Didim Ticaret Odası’nın hazırladığı tanıtım filmi turizme katkı sağlamak amacıyla gidilen tüm fuar ve tanıtımlarda  gösteriliyor.  . İnteraktif Tanıtım Sistemi Projesi kapsamında sosyal medya ve fuar tanıtımlarında kullanılmak üzere hazırlanan Didim Tanıtım Filmi büyük ilgi gör görüyor ve video bir buçuk ayda  308 Bin izlenme sayısına ulaştı.

Videonun en çok Aydın, İngiltere, İstanbul, Ankara, İzmir ve Almanya’dan görüntülenme aldığı tespit edildi.

Didim Ticaret Odasının paydaşlarıyla yaptığı değerlendirmelerde "Didim Turizminin Yenilikçi Yöntemlerle Tanıtılması" yönünde birtakım eksiklikler olduğu  kararının ardından  Didim Ticaret Odasının bu eksiklikleri gidermek için hazırladığı projesi Güney Ege Kalkınma Ajansının desteğini almaya hak kazanınca başlatılan   projede oluşturulan fotoğraf ve video içerikleri büyük ilgi gördü.

Projenin başlamasından beri daha bir yıl geçmişken henüz sadece gezi noktalarının olduğu didimgezgini.com 500 bin ziyaretçi sayısına ulaştı ve  proje kapsamında çekimleri gerçekleştirilen fotoğraflar kullanarak sosyal medya aracılığıyla yapılan paylaşımlar Didim’in tanıtımına çok büyük katkı yaptı.

Proje kapsamında hazırlanan ve sosyal medyada yayınlanan kısa tanıtım filmi kısa bir sürede 308 Bin izleyiciye erişti! Didim Ticaret Odasından yapılan açıklamada  hedefin yaz sezonuna kadar bir milyon kişiye erişmek olduğu  belirtildi.

Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ Didim’de tanıtım filmi eksikliğinin hissedildiği için kendilerinin bu ihtiyacı gidermek üzere kısa tanıtım filmi hazırladıklarını belirtti. Tanıtım çalışmalarının klasik yöntemlerin dışında yenilikçi yöntemlerle yapılması gerektiğini söyleyerek yurtiçi ve yurtdışı fuarlarında da kullanılan tanıtım filmini öncelikli olarak sosyal medyada paylaştıklarını ve beklenenin üzerinde bir ilgi ile karşılaştıklarını belirtti. "Hazırlanan filmin daha çok kişiye ulaşması için Didimliler ve Didim’e gönül vermiş kişilerin tanıtım filmini sosyal medya hesaplarından paylaşmaları bizim için çok önemli, bu sayede herkesin tatil planlarını yapmaya başladıkları bir dönemde Didim’i hatırlatmış olacağız" dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü