23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 28 Şubat 2017 13:39

HAZİRAN GÜLERYÜZLÜ “HAYIR” KAMPANYASI BAŞLATTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HAZİRAN GÜLERYÜZLÜ “HAYIR” KAMPANYASI BAŞLATTI

Birleşik Haziran Hareketi Didim Meclis Önceki gün düzenlediği basın açıklaması ile yürütülen Hayır Kampanyasının duyurusunu yaptı.

İş bankası Önünde Hareket adına bir konuşma yapan Öğretmen Haydar Pınarbaşı yürütecekleri kampanyanın güler yüzlü, kimseye karşı olmayan, başkanlık siteminin antidemokratik uygulamalara çanak tutacak bir yönetim biçimi olduğunu belirterek,  kimsenin bu kadar yetkiyle başkan olmasını istemiyoruz, yargı ve yürütmenin ve seçilecek milletvekillerinin tek kişi tarafından belirlenmesi hiçbir şekilde kabul edilebilecek bir şey değildir. Laik ve Demokratik parlamenter sistemin insanlar lehine geliştirilmesi talebimizi tekrar ediyoruz,. Referandum sürecinde yasaklar ve baskılarla devem eden Evetçi cephenin nelere evet dediklerini  bilmediklerini tahmin ediyoruz ve  referanduma götürülen 18 maddenin yaşama şekline ve rejimin değiştirilmesine yol açacağını yüksek sesle söyleyeceğiz”1 dedi.

Kampanya süresince yasaklara karşıda eğer  gerekirse gazoz açma toplantıları yaparız, diyen Pınarbaşı, “sokaklarda, kahvehanelerde ve evlerde neden hayır dediğimizi göğsümüzü gere gere anlatıyoruz, “Evet” kampanyası tek kişiyi koruma kampanyasına döndüğü için biz isim vermiyoruz, babamızın oğlu da olsa bu kadar yetkiyle kimsenin başkan olmasını istemiyoruz” dedi.

 

Güvenlik önlemlerinin de alındığı açıklama Hayır, Hayır sloganları ile sona erdi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü