19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 28 Şubat 2017 13:41

HER AN KAYMAKAM ÇIKABİLİR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

HER AN KAYMAKAM ÇIKABİLİR

22 Eylül 2014 günü göreve başlayan Kaymakam İskender Yönden farklı  bürokrat çizgisiyle Didimlilerin takdirini kazanıyor.

Kaymakam Yönden'in göreve başladığı ilk gün görev yeri olan Didim’e ilk kez geldiğini ifade etmiş ve  verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek ve çalışmak için burada olduğunu belirterek “Çalışmayı çok seven birisiyim. Basınla da temas halinde olmayı severim. Didim için güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” demişti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım için başvuran ya da muhtarlar aracılığı ile mağdur olduğunu öğrendiği aileleri ziyaret eden ve Didim’de yaşayan şehit aileleri başta olmak üzere gazi ailelerini de mutlaka ziyaret eden Kaymakam Yönden bir çok ziyaretini de mesai saatleri sonrasında yapıyor.

Geçtiğimiz hafta yine yoğun ziyaretleri ile dikkat çeken kaymakam Yönden için vatandaşlar heran kaymakamla karılaşmaktan memnuniyetleri, Dikkat Kaymakam çıkabilir diyerek anlatmaya çalışıyorlar. Yönden ve SYDV yetkilileri,  Balat Mahallesin yatalak olan Veysel Hayıt'ı Akyeni Köyde yaşayan Şehit Soner Turan'ın Ailesini, Güneydoğu Gazisi Hüsamettin Yardım'ı ziyaret edip Sosyal Yardımlaşma Vakfı vasıtasıyla çocuklarının ihtiyacını giderdi. Şehit Annesi Sabiha Salar’ı, yardımsever Mehmet Ergüder, Aysun Ergüder' in evlerine, vefat eden anneleri Besime Ergüder için başsağlığı ziyaretinde bulundu. Bu ziyaretleri duyurmadan ve ani olarak yapan kaymakam Yönden’in bu davranışı hayranlıkla karşılanıyor.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü