19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 01 Mart 2017 13:11

MİNİK İTFAİYECİLER GERÇEK İTFAİYECİLERİ ZİYARET

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

MİNİK İTFAİYECİLER GERÇEK İTFAİYECİLERİ ZİYARET

Özel Şirinler Anaokulu Aydın Büyükşehir İtfaiye Merkezini ziyaret etti. Okulun Kurucu Müdürü Arzu Doğan’ın ve Okul Müdürü  Haluk Çığırgan ve Öğretmen Nihan Çığırgan’ın da eşlik ettiği  ziyarette, Çocuklar itfaiyecilere çiçek hediye ettiler ve eli işi faaliyetleri sırasında yaptıkları itfaiye arabası maketini de hediye ettiler.

Aydın Büyükşehir İtfaiye Gurup amiri Azim Kaplan öğrencilere itfaiyenin görevleri ve yaptığı işleri malzemeleri ile gösterdi. Öğrencilerin itfaiyeci olmak istediklerini heyecanla tekrar etmeleri üzerine çocuklar itfaiye araçlarına binerek siren çaldılar.

Özel kıyafetli itfaiyeciye ilgi gösteren öğrencilerin tümü yangın anında itfaiyenin numarasını ezbere bildikleri ve bir çoğunun da itfaiyenin görevinin ne olduğunu bildiği gözlendi.

İtfaiye Amiri Azmi Kaplan, öğrencilere erken yaşta verilecek olan yangın tedbirleri ve iftaiyenin tanıtılmasının günlük hayatta çok faydalı olduğunu bazı yangınların çocukların dikkatsizliğinden kaynaklandığını bunun eğitimle engellenebileceğini belirtti. İtfaiyeciler olarak çocukları çok seviyoruz, anlarla buluşmaktan memnuniyet duyuyoruz dedi.

Özel Şirinler Anaokulunun kurucu müdürü Arzu Doğan’da ;   “Okul olarak vizyonumuz, Yenilikçi,akılcı,ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla Didim’de okul öncesi eğitimde örnek bir model olmak. Dolayısıyla yenilikçi olma özelliğimizle lider bir okul olmayı hedefliyoruz.  Çocuklara erken yaşta bazı tedbirlerin nasıl alınacağını oyun yöntemiyle de olsa öğretiyoruz, okulumuzdaki tüm çocukların 110 olan itfaiye numarasını ve 112 olan  ilk yardım numaralarını ezbere bildiklerini, bu günde sesini duyup merak ettikleri itfaiyecileri ziyaret ederek neler yaptıklarını kendileri de görmüş oldular, eminim bu ziyaret onların ilerleyen yaşlarında da faydasını görecekler bilgiler olacaktır” dedi.  

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü