22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 01 Mart 2017 14:17

MECLİS GÜNDEMİ KOMİSYONLARA HAVALE ETTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

MECLİS GÜNDEMİ KOMİSYONLARA HAVALE ETTİ

Didim  Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince dün  saat 14:00'de Didim Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda 4 maddelik gündemle toplandı.

Özgür Makascıoğlu ve Mustafa Kıray’ın mazeretli olarak katılmadıkları toplantıda ek gündem maddesi olarak Garanti Bankasının Atatürk Caddesi üzerindeki yeni yerine taşınacağı için Migros’un altındaki yolun servis yolu olarak plan değişikliği yapılması önerisi eklendi. Böylece meclis gündemi 5’e çıktı.

 

Mazeretler okunduktan sonra Başkan Deniz Atabay gündem maddelerini oylamaya geçti ve  İlk gündem maddesi olan  İzmir Adliyesi önündeki terör saldırısını durduran Polis Memuru Fethi Sekin’in adının bir parka verilmesi  için Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 22.02.2017 tarih ve 106 sayılı “Şehit Polis Fethi Sekin isminin parka verilmesi” konulu yazısının görüşülmesine geçildi, yapılan oylamada  gündem maddesi imar komisyonuna oy birliği ile  sevk edildi.

İkinci olarak Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 23.02.2017 tarih ve 111 sayılı “Ücret Tarifesi” konulu yazısının görüşülmesi oylamasında da  plan bütçe komisyonuna sevk edilmesi önerisi de oy birliği ile kabul edildi,

 

Gündemin üçüncü maddesi olan Zabıta Müdürlüğü’nün 23.02.2017 tarih ve 268 sayılı “Mes’ul Müdürlük Belgesi Ücret Tarifesi” konulu yazısının görüşülmesi yazısı hakkında  yapılan açıklamadan sonra   önce belirlenmiş tarifede sehven eksik bırakılmış konunun plan bütçe komisyonunca ücret tespiti yapılması  kararı verildi.

Didim Vergi Dairesi   adına yapılacak gayrimenkul değer tespiti ve satışı için oluşturulacak olan Gayrimenkul Satış Komisyonuna 1 asil ve 1 yedek üye seçilmesi gündem maddesinde Belediye Başkanı Deniz Atabay, eski üyeler İbrahim Eray ve Ali Çağlar’ın göreve devam etmeleri önerisi MHP’li üyelerin ret oyuna rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.

Ek gündem maddesi olarak Garanti Bankasının (Ziraat Bankasının karşısındaki)  Atatürk Caddesi üzerindeki yeni yerine taşınacağı için Migros’un altındaki yolun servis yolu olarak plan değişikliği yapılması önerisi oy birliği ile İmar komisyonuna havale edildi.

Gündem maddelerinin bitmesinin ardından mart ayı 2. toplantısının  6 Mart 2017 Pazartesi günü saat 10’da toplanması kararının ardından sona erdirildi.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü