22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 02 Mart 2017 15:34

BARTIN’a BU FOTOĞRAFLA SELAM

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BARTIN’a BU FOTOĞRAFLA SELAM

Bu çocuklar oldukça Umudunuzu koruyun. Yanınızdayız

Bartın'da hayvanseverlerden Sevim Arkan, Ayşe Kök ve Uğurcan Saban, sokak hayvanlarına şiddete dikkat çekmek için 16 gün önce başlattıkları açlık grevini sürdürdü. Hayvanseverler 16 günden bu yana çay, kahve ve şekerli su dışında bir şey yemediklerini, ayağa kalkacak güçleri olmadığını biliniyor.
Tekstil firmasında pazarlama elemanı Sevim Arkan, ev kadını Ayşe Kök ve 18 yaşındaki Uğurcan Saban, 8 belediyenin çöplerini döktüğü İnkum Tepesi'ndeki alanda yaşayan 250'ye yakın sokak köpeği için aynı bölgede barınak yaptı. 3 hayvansever, barınakta hasta ve bakımsız köpekleri tedavi edip bakımlarını yaparken, sokak hayvanlarına yönelik şiddete tepki için de açlık grevi başlattı.

Bartın’daki üç hayvanseverin eylemleri sürerken Didim’de sokakta gördüğümüz bu iki kız kardeşin Hayvansevgisi umudumuzu artırdı ve bu çocuklar oldukça dünya daha güzel olacak ve paylaştığımız dünyamızda birlikte yaşama umudumuzu artırdı.

 

İsimlerini öğrenemediğimiz bu iki çocuk kucaklarındaki tavuğu uyutacak kadar şevkatli ve karşılıksızdı bu görüntü Bartın’daki hayvansaverlere Didim’den destek mesajı olsun.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü