20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 03 Mart 2017 11:58

AYDIN DERBİSİ PAZAR GÜNÜ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AYDIN DERBİSİ YARIN (pazar)


BAL 8. Grubun Kaderi Aydında Belli Olacak

Didim Belediyespor’unda içinde olduğu Bölgesel Amatör Ligi 8. Grup'ta bu hafta sonu 2 Aydın Derbisi maçları var.

Ligin 21. Hafta mücadelesinde Deplasmandaki Didim Belediyespor’un rakibi Karpuzlu Belediyespor, komşumuz Söke’nin rakibide yine Aydın takımlarından Çine Madranspor olacak.

Geçen hafta Didim Belediyespor'un baskın oyununa  2-1'lik skorla yenilip gurup liderliğini Uşakspor’a kaptıran Sökespor, bu hafta da yine düşme hattındaki takımlardan olan  Çine Madranspor'u ağırlayacak. Çine Madran geçen hafta evinde -Didim Belediyespor’u 1-0 yenen- Çiğli ile dişe diş mücadele etmiş ve beraberlikle 1 puan almıştı.

BAL 8. Gurupta düşme ve kalma mücadelesinin yaşanacağı bu hafta 4 takımda dakika dakika birbirlerinin maçlarını takip edecekler. Karpuzlu galibiyeti Didim’i bir üst sıraya taşırken, Söke’nin galibiyeti Sökenin liderlik yarışını  sürdürmesi anlamına gelecek tam tersi durumlar Aydınlı dört takımında işlerini zora sokacak.

Her iki maçta saat 14.00’te başlayacak ve bir gurup taraftarın Söke maçına gitmeyi planlarken, bir gurup tarafta yönetimin araç ayarlaması durumunda Karpuzlu’ya da gitmek istiyor.

Takımların maç sonuçları ve istatistikleri biribirine yakın olmasına rağmen, ligde kalma mücadelesi verilmesinden dolayı sürpriz sonuçlar çıkabilir.

Karpuzlu spor kendi sahasında oynadığı 9 maçın üçünde galip, üçünde beraberlik üçünde de mağlup olmuş, Didim Beldiyespor ise dışarda 4 galibiyete karşılık 6 mağlubiyeti var,

 

Didim’de başka bir derbide Didimspor ile Altınkumspor arasında oynanacak Didim Atatürk Stadyumunun boş olmasından dolayı Didim Derbisi çim sahada oynanacak.

Son değişiklik Pazar, 05 Mart 2017 09:32
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü