22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 03 Mart 2017 11:58

REFERANDUMUN SONUCUNU 20 MİLYON GENÇ BELİRLEYECEK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

REFERANDUMUN SONUCUNU 20 MİLYON GENÇ BELİRLEYECEK

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Aşkın Atlı, yazılı bir basın açıklaması ile Esenboğa havaalanında göndere Kürdistan Bayrağı çekilmesini eleştirerek, herşeyin farkında oldukları referandumun sonucuna 20 milyon gencin belirleyeceğini belirtti.

Aşkın Atlı açıklaması şöyle; “Ülkemiz geleceğinin oylandığı bir seçime doğru yol alıyor. Bizler, yani Türkiye Cumhuriyeti Devletinin aydınlıktan, demokrasiden, laiklikten ve özgürlükten yana bir hukuk devleti olmasını savunanlar, türlü ithamlarla karşı karşıya kalıyoruz, özellikle de teröristlikle suçlanıyoruz.
Ancak geçtiğimiz günlerde Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanının ziyaretiyle birlikte ülkemizde sözde Kürdistan bayrakları hükümet yetkililerince astırıldı hatta Barzani’ye Kürdistan Başkanı dendi. Ülkemiz bölünmesin halkımız eşit özgür ve adil bir anlayışla yönetilsin diyen ve bu sebeple anayasa değişikliğine HAYIR diyen bizleri teröristlikle suçlayanların Peşmerge liderine yeşil ışık yakmaları kimlerin terörle ve teröristle yan yana durduğunu göstermiştir.
Bu referandumun belirleyicisi 20 Milyon Genç olacaktır. Biz gençler ülkemizin tek bir kişiye teslim edilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü Türkiye bir kişinin iki dudağı arasına teslim edilmeyecek kadar değerlidir ve 79 Milyon yurttaş 1 kişiden daha büyüktür.
Bizler 16 Nisanda devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü HAYIR larımızla kazanacağız.”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Aşkın Atlı, açıklamasının son bölümünü de “17 Nisan sabahında sırmalar saçan güneşimizle daha eşit, daha adil, daha özgür ve gerçekten demokratik olan bir Türkiye’yi inşa etmeye başlayacağız. Çünkü biliyoruz ki bizlere dayatılmak istenen değişikliğin dışında Başka Bir Gelecek Mümkün !” diyerek tamamladı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü