20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 04 Mart 2017 09:45

8 MART AKBÜK’DE FARKLI KUTLANACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

8 MART AKBÜK’DE FARKLI KUTLANACAK

İnsanlığımızı, bireyliğimizi ve yurttaşlığımızı hatırlayacağız”

Akbük Anayasa Platformu’nun kadın katılımcıları, bu yıl “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” etkinliklerine özel olarak hazırlanıyorlar. Platform üyesi kadınlar  Akbük Pazar yerinde ve ana cadde üzerinde bildiri dağıtarak kadınları  8 Mart Kutlamalarına davet ettiler.

Akbük Anayasa Platformunun katılımcı kadınları amaçlarını “evlerinin içindeki dünyalarına kendilerini hapseden kadınlarda farkındalık yaratmak… Onlara, evlerinin dışında da bir Dünya olduğunu ve o Dünya’nın sorunlarını çözmenin bir yurttaşlık görevi olduğunu anlatmak. 8 Mart sıradan bir kadın dayanışması değildir. 8 Mart gerçekte, “emeğin en yüce değer olduğu” gerçeğini hatırlamak, emek düşmanlarına karşı insanlık ve adalet temelinde bir bilinç ve farkındalık yaratmaktır. Anayasa tasarısına “evet ya da hayır” diyecek tüm Akbüklü kadınları 8 Mart’ta düzenleyeceğimiz etkinliklere çağırıyoruz. Hep birlikte yiyip-içeceğiz, sohbet edip, horon tepeceğiz. İnsanlığımızı, bireyliğimizi ve yurttaşlığımızı hatırlayacağız” diye açıkladılar.

8 Mart’ın anlamı bu yıl daha da yoğunlaştı diyen Akbük Anayasa Platformu Akbüklü Kadınlar, etkinliklere tüm kadınları çağırıyor ve bu yılki 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün yaşanmakta olan siyasi süreç içinde taşıdığı anlamın daha da yoğunlaştığını dile getiriyorlar.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü