20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 04 Mart 2017 09:46

HDP YÖNETİCİLERİ SERBET BIRAKILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

HDP YÖNETİCİLERİ SERBET BIRAKILDI

 

HDP Didim İlçe Eş Başkanları Nuri İşbilir ve Gülten Süvarioğulları ile 5 parti üyesi, 5 aylık tutukluluklarının ardından serbest kaldılar.

4 Kasım 2016 günü parti binası önünde HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın tutuklanmalarını protesto etmek için basın açıklaması ve ardından oturma eylemi  yapmak isteyen HDP İlçe Eş Başkanı ve parti üyelerinden bazıları göz altına alınmış ve 6 Kasım’da tutuklanmışlardı.

Aydın Adliyesinde 2 Şubat günü yapılan duruşmada 5 aydır tutuklu bulunan HDP Didim İlçe Eş Başkanları Nuri İşbilir ve Gülten Süvaraioğlu ile Nuriye Elden, Selma Acar, İrfan Polat, Hüseyin Boza ve Bilal Süren’in tahliyelerine karar verdi.

Geç saatlere kadar süren duruşma sonunda, adliye önünde bekleyen tutuklu yakınları ve partililere açıklama yapan Avukatlardan  Zekiye Baran, “Müvekkillerimizin hepsi için mahkeme tahliye kararı verdi. Duruşma 18 Mayıs’a kaldı. Tahliye gerekçesi olarak suç vasfının sanıklar lehine değişmesi ihtimali gösterildi. Kısmen de olsa mağduriyetleri giderildiği için memnunuz” dedi. Tahliye edilen tutuklu yakınları, kararı adliye önünde alkışlar ve zılgıtlarla kutladılar. .

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü